O výhru jsme přišli v nastavení! - Mladší žáci - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

O výhru jsme přišli v nastavení!

Smolný zápas sehráli na úvod nového ročníku krajského přeboru Vysočiny mladší žáci Žďáru nad Sázavou. S Pelhřimovem přišli o dva body inkasovaným gólem v nastaveném čase.

FC ŽĎÁR N. S. – FK PELHŘIMOV 3:3 (1:2)

V prvním mistrovském zápase jsme přivítali na žďárském pažitu Pelhřimov. Začali jsme očekávaným náporem, ale ve dvou šancích jsme se neprosadili. Naopak první vážná šance hostí skončila v 11. minutě brankou. Po malé domů následovala penalta, kterou hosté bezpečně proměnili – 0:1. Dále jsme se tlačili před branku hostí, ale další šance jen zahazovali. Hosté, kteří se víceméně jenom bránili, se ve 25. minutě dostali za vápnem k špatně rozehranému míči, který hostující útočník napálil do sítě – 0:2. Dále jsme mačkali soupeře a o dvě minuty později jsme i my kopali po faulu na Šikulu penaltu. Tu Pelikán s jistotou proměnil – 1:2. To byl také poločasový výsledek.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním otočit vývoj zápasu. Hned v 33. minutě přišel ve vápně faul na našeho hráče, bohužel druhou penaltu v zápase poslal Pelikán jen do tyče. Ve 38. minutě již bylo vyrovnáno. Čejka rozehrál standartku do vápna a hostující stoper si míč poslal do vlastní branky – 2:2. Hosté víceméně již rezignovali na hru dopředu a jen se bránili naší převaze. Bohužel jsme pokračovali nadále v zahazování šancí, ale nakonec se na nás přeci jen usmálo štěstí. V 52. minutě otočil skóre zápasu na naší stranu po pěkné akci Polívka – 3:2. Když už se zdálo, že zápas dovedeme do zaslouženého vítězství, ve druhé minutě nastavení hosté po rohu vyrovnali na 3:3.

Hodnocení trenéra Petra Procházky: "Pelhřimov jsme jasně přehráli. Špatná koncovka, kdy jsme nedali snad osm vyložených šancí, nás však připravila o vítězství. Hosté naopak ze tří střel dali tři branky. Takový je ale někdy fotbal. Kluci zasluhují zejména za výkon ve druhém poločase velkou pochvalu."

Branky: Pelikán (PK), vlastní, Polívka.
Sestava: Krčál – Vavřínek, Čejka, Koutník, Vaněk, Stoček, Pelikán, Hlaváč, Šikula, Polívka, Souček, Seknička.