Nováčkovi ze Strání jsme nadělili půltucet!

Gólová radost z utkání proti Strání! Autor: L. Gonda

Stoprocentní bilanci v domácím prostředí si udržují fotbalisté FC Žďár. Tvrdě to pocítil nováček ze Strání, který si z Bouchalek odvezl šestibrankový debakl.

FC ŽĎÁR N. S. - FC STRÁNÍ 6:0

Hned ve 2. minutě se domácí radovali z gólu Vopršala, kvůli ofsajdovému postavení útočníka Žďáru však branka neplatila. O pár minut později se ovšem ten samý hráč po centru Jurnečky prosadil křížnou střelou a bylo to 1:0. Strání se poté osmělilo, především ex-ligový Valenta dokazoval své zkušenosti, ale gólovou příležitost hosté neměli. Osm minut před pauzou se ke střele z pětadvaceti metrů odhodlal Trojánek a jeho tečovaná rána skončila za zády Popelky – 2:0.

Také vstup do druhé půle domácím vyšel. V 50. minutě se Vopršal proměnil v nahrávače a Vitásek svým premiérovým gólem v dresu Žďáru zvýšil už na rozdíl tří branek. Hned o dvě minuty později Jurnečka využil rychlého přečíslení a nechytatelnou bombou do šibenice definitivně rozhodl. Krátce po hodině hry přidal Šindelka z dorážky pátý gól, sedm minut před závěrečným hvizdem našel v brejku Ločárek rozběhnutého Sodomku a ten uzavřel skóre na tenisových 6:0.

Také ze čtvrtého domácího duelu jsme vyšli vítězně, což je ta nejlepší pozvánka na příští neděli, kdy zajíždíme na krajské derby do Ždírce nad Doubravou.

Góly: 8. Vopršal, 37. Trojánek, 50. Vitásek, 52. Jurnečka, 63. Šindelka, 83. R. Sodomka. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 0:2. Diváci: 148. Poločas: 2:0.
FC Žďár n. S.: Konrád – Komínek, Šindelka, Wasserbauer, Fiala – Bureš, Vitásek, Mašek (61. R. Sodomka), Trojánek (70. Nedvěd) – Jurnečka, Vopršal (81. Ločárek).
FC Strání: Popelka – Miklovič, Palík, Mimochodek (46. Bihári), Valenta – Gardian (46. Jaroněk), Sedláček, Silnica, Crla (61. Haloda), Pilka - Fruhauf.