FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Naděje umírá poslední, šance na udržení divize žije!

Ve velice složité situaci jsou před závěrečným kolem letošního ročníku moravskoslezské divize D fotbalisté Žďáru nad Sázavou.

Porážka v Polné uplynulou neděli se stala obrovskou komplikací da našich záchranářských plánů. Přitom i případná remíza by nám ponechal osud ve vlastních rukách. Takto musíme v posledním 29. kole spoléhat na zaváhání našich konkurentů, resp. na zodpovědné výkony a snahu po zisku bodů od týmů, kterým již v podstatě o nic nejde.

Situace v tabulce, z níž spadnou poslední tři mančafty, vypadá následovně: 10. Bystřice - 31 bodů, 11. Brumov - 30, 12. Stará Říše - 30, 13. V. Bíteš - 29, 14. FC ŽĎAS - 28, 15. Holešov - 28, 16. Pelhřimov - 18 (jistě sestupující).

Variant toho, jak se situace v tabulce vyvrbí po odehrání posledního kola, je mnoho. Očekává se, že týmy, hrající na domácí půdě, zvítězí. Jediným celkem z ohrožených mužstev, který se představí na půdě soupeře, je Bystřice. Ta navíc zajíždí na stadion druhého Hodonína, kde by podle papírových předpokladů nemusela bodovat. Pokud by se tak stalo a hráči Žďáru zdolali Pelhřimov, měla by z toho být záchrana. Ale může se také klidně stát, že se na 31 bodech srovná hned pětice týmů!

Klíčem k záchraně však v první řadě bude naše výhra nad Pelhřimovem. Bez toho jsou jakékoliv spekulace jen prázdnými slovy. V sobotu krátce před 19. hodinou budeme moudřejší...

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL