Na úvod přípravy prohra se Slatiňany!

K prvnímu přípravnému zápasu přijeli v sobotu 2. února na žďárskou umělku divizní Slatiňany.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - SPARTAK SLATIŇANY  3:7  (2:3)

Rozhodčí: Stratený Diváci: 50  Poločas: 2:3 Branky:  25. Komínek, 30.Kovář, 85. L. Trojánek
FC Žďas Žďár n. S.:  Svoboda – Štursa, Šindelka, Trojánek T. – Frieb, Komínek, Nedvěd, Fiala – Kovář, Henzl, Trojánek L.  Střídali: Janů, Peňáz T.

Do prvního přípravného utkání proti ambicióznímu soupeři jsme vstoupili bez několika hráčů absentujících vinou zranění nebo nemoci. Diváci na gól dlouho nečekali a hned v 5. minutě se hosté mohli radovat z vedení, když si do vlastní brány srazil centrovaný balón ze strany Nedvěd. Po dalších deseti minutách se hráči Slatiňan radovali po druhé, po pěkně zahraném volném přímém kopu. Žďárští se z nepříznivého stavu oklepali a soupeře zatlačili na svoji polovinu. Ve 25. minutě se k odraženému balónu na vápně dostal pro tento zápas zaskakující středopolař Komínek a přízemní střelou k tyči nedal brankáři Slatiňan šanci. Po chvíli jsme ze standartní situace vyrovnali, když si na Fialův centr naběhl nováček v sestavě Kovář a dostal míč do sítě. Do poločasu jsme bohužel inkasovali ještě jeden gól, kdy Svoboda nedosáhl na křižnou ránu útočníka Slatiňan, poločas tedy skončil 2:3.

Hosté do druhé půle prostřídali sedm nových hráčů a především trio z futsalového ERA-Packu Chrudim Koudelka – Slováček – Rešetár nám dělalo potíže. Absence několika hráčů se naplno projevila od 65. minuty, kdy jsme odpadli a začali tahat za kratší konec. Hosté chodili do brejků, ze kterých naši otevřenou obranu hrubě trestali. Naši fotbalisté už ke konci pouze korigovali výsledek na konečných 3:7 gólem Lubora Trojánka.

K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu 9. 2. do Jihlavy, kde se utkáme v 11.00 s juniorkou FC Vysočina Jihlava.