Na kvalitně obsazeném turnaji šesté místo - Mladší žáci - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Na kvalitně obsazeném turnaji šesté místo

Zvětšit

Mladší žáci FC Žďár nad Sázavou se ve svátek 17. listopadu zúčastnili turnaje v Chotěboři.

V pátek 17. listopadu se představili mladší žáci FC Žďár nad Sázavou na silně obsazeném turnaji v Chotěboři, kde za účasti dvanácti týmů, převážně hrající první žákovskou ligu v Čechách i na Moravě, obsadili šesté místo.

Na umělé trávě se za chladného počasí utkali nejdříve týmy ve dvou skupinách, ze kterých postupovali první tři do finálové skupiny, ostatní hráli skupinu útěchy. Hrálo se na dvou hřištích, každý zápas měl hrací dobu 20 minut, končilo se za umělého osvětlení a za mírného deště. Individuální ocenění nejlepšího brankáře turnaje obdržel náš Zdeněk Vokoun.

SKUPINA B:

FC Žďár – Vítkovice 3:0

Vstup do turnaje se nám povedl na jedničku, když jsme soupeře víceméně k ničemu nepustili.
Branky: Šikula, Polívka, Pelikán.

FC Žďár – Vysoké Mýto 2:0

Ve vyrovnaném zápase jsme byli o trochu lepší a zaslouženě jsme zvítězili.
Branky: Polívka, Pelikán.

FC Žďár – Lanškroun 0:2

Do zápasu jsme nevstoupili dobře a prohrávali v osmé minutě o dvě branky. Soupeře jsme poté zatlačili, ale výsledkem byly jen tři nastřelené tyče.

FC Žďár – Třebíč 1:2

Opět jsme vstoupili do zápasu laxně a ve třetí minutě prohrávali o dvě branky. Poté jsme začali hrát a soupeře i přehrávat. Výsledkem bylo ale jen snížení ve 14. minutě Šikulou. Výborný zápas z obou stran nakonec asi zaslouženě vyhráli třebíčtí.
Branka: Šikula

FC Žďár – Řepín 6:1

Soupeř, který přijel až od Mělníka, měl být snadným soustem. Jen výhra nás totiž posouvala do finálové skupiny. Byl to ale soupeř, který nás překvapil a ve čtvrté minutě vedl. V desáté minutě jsme vyrovnali a poté již soupeře jasně přehráli. Ze třetího místa jsme si ale přenesli do další fáze dvě prohry.
Branky: Šikula 2, Pelikán, Polívka, Čejka, Hlaváč

 

FINÁLOVÁ SKUPINA:

FC Žďár – Pardubice 0:1

Proti pozdějšímu vítězi turnaje jsme zahráli výborně. Opět jsme dostali rychlý gól ve druhé minutě. Poté jsme již soupeře ale jasně přehráli a ten jen s velkou dávkou štěstí přežil našich pět stoprocentních šancí, které jsme zahodili.

FC Žďár – Čáslav 0:2

Tentokrát asi nejhorší zápas dne. Po naší hrubé chybě na půlce hřiště soupeř vstřelil ve čtvrté minutě branku z poloviny do prázdné branky. Poté jsme se sice snažili, ale branku dala opět Čáslav a zaslouženě vyhrála.

FC Žďár – Hlinsko 5:0

Soupeře, který byl nakonec bronzový, se nám povedlo jasně přehrát, když jsme mezi sedmou až desátou minutou čtyřikrát skórovali. Výborný výkon v tomto zápase korunoval David Polívka čtyřmi góly.
Branky: Polívka 4, Hlaváč

Sestava: Vokoun – Koutník, Tůna, Vaněk, Čejka, Pelikán, Hlaváč, Seknička, Šikula, Polívka.

Hodnocení trenéra: Velice vyrovnaný turnaj, kdy jsme odehráli 160 minut ve vysokém tempu, prověřil naši fyzickou kondici. Kluci obstáli se ctí a bylo jen škoda, že nám v prohraných utkáních utekly začátky zápasů. Dalším mínusem bylo zahazování i těch nejvyloženějších šancí. Turnaj nás opět posunul o kus dále, jen více takových kvalitních turnajů!

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. Pardubice
2. Třebíč
3. Hlinsko
4. Lanškroun
5. Čáslav
6. FC Žďár nad Sázavou
7. Vysoké Mýto
8. Vítkovice
9. Chotěboř
10. Řepín
11. Hradec Králové
12. Jičín

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC PBS Velká Bíteš

 Středa | 2.5.2018

17.00

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad Sázavou

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL