FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Muži zahájili vítězně divizní přípravu!

Zvětšit

V pondělí 9. července zahájili divizní fotbalisté FC Žďas Žďár prvním tréninkem přípravu na novou sezónu. V ní se utkají ve čtyřech přípravných zápasech s týmy z vyšší i nižší soutěže. Zpestřením bude po tříleté pauze učinkování v domácím poháru MOL CUP.

Do nového divizního ročníku jsme vstoupili prvním tréninkem 9. července jen s minimem změn. Na tréninku se kromě osmi příchozích loňských dorostenců objevili ještě tři nové tváře. Z HFK Olomouc - František Svoboda, z Vysočiny Jihlava - Tomáš Trojánek a z Nové Vsi - František Nečas. Jediným odchozím hráčem je do klubu Sapeli Polná - Tomáš Hajný. Na trenérské lavičce se pak v roli asistenta trenéra představí Václav Pohanka. Po dvou trénincích jsme nastoupili ve středu 11. července k prvnímu přípravnému zápasu.

FC Žďas Žďár nad Sázavou – FC Vysočina Jihlava U19 5:0 (2:0)

Na první přípravný zápas jsme odjeli do Budišova, kde byl dorostenecký tým Jihlavy na soustředění. Od začátku utkání jsme na hřišti projevovali větší zkušenost a mladému, běhavému týmu Jihlavy jsme toho moc nedovolili. První branku vstřelil Matěj Vopršal, který po rohu Fialy předskočil obránce soupeře a zakončil k tyči. Druhý gól padl hned v zápětí, kdy po ose Nedvěd – Fiala – Vopršal zakončoval do prázdné brány pěknou akci opět nejlepší střelec našeho týmu v uplynulé sezóně. Zkompletovat hattrick mohl ještě z penaltového puntíku, ovšem bránu přestřelil a poločas tak skončil po dalších nevyužitých šancích našeho týmu 2:0.

Do druhé půle jsme nastoupili v značně omlazené sestavě, kdy se na hřišti objevilo pět loňských dorostenců. Na naši hře to nezanechalo negativní dopad a nadále jsme kontrolovali hru. Dvakrát po sobě se po pěkných křídelních akcích prosadil Nečas a závěrečnou tečku přidal Henzl střelou pod břevno.

Sestava 1. pol:  Konrád – Trojánek, Peňáz T., Růžička – Sodomka, Švoma, Nedvěd, Vitásek, Fiala – Kuntsmuller, Vopršal

2. pol: Sobotka – Pátek, Peňáz, Vokoun – Potocký, Nedvěd, Nečas, Vitásek, Lukáš – Henzl, Vopršal

Góly FC Žďas: Vopršal 2, Nečas 2, Henzl

Na další zápas zajíždíme ve středu 18.7. do Ústí nad Orlicí, kde nás prověří účastník ČFL.

Přípravná utkání FC Žďas Žďár n. S.:

18.7 Ústí nad Orlicí(V)

21.7 Chotěboř(D)

24.7 Líšeň(V)

28.7 H.Brod(D) – MOL CUP

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SLOVAN ROSICE

Sobota  | 25.5.2019

10.15

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL