Mladší žáci zdolali v derby Vrchovinu! - Mladší žáci - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Mladší žáci zdolali v derby Vrchovinu!

V neděli 8. dubna sehráli mladší žáci FC Žďas Žďár nad Sázavou první jarní kolo krajského přeboru, kde se na umělé trávě utkali v derby s Vrchovinou. Po výborném výkonu jsme si připsali vítězství a první tři body do tabulky finálové skupiny!

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. – SFK VRCHOVINA  3:0 (2:0)

Za chladného a větrného počasí úvod utkání vyšel lépe hostům, kteří začali velmi aktivně. Šance Vrchoviny, ve které se objevil jejich útočník sám před brankářem Machem zůstala ale nevyužita, když zakončená šance skončila vedle branky. Žďárští se dostávali postupně do hry a v 7. minutě z toho bylo hned domácí vedení. Polívka se pohotovou střelou z dálky nemýlil - 1:0. Domácí již v této části hry začali pomalu novoměstské přehrávat. V 15. minutě se po chybě brankáře dostával do šance Souček, ale prázdnou branku hostí nakonec neohrozil. V následující minutě měli domácí dva rohy po sobě, které obrana Vrchoviny jen se štěstím přečkala. V 18. minutě po nebezpečné střele Polívky brankář hostů míč neudržel, ale bohužel dorážející hráč domácích v té chvíli před brankou chyběl. Ve 24. minutě se měnilo v zápase skóre podruhé. Po pěkné kombinaci se dostal míč na levou stranu až ke Stočkovi, který si s nabídnutou situací s přehledem poradil - 2:0.

Do druhé půle nastoupila opět aktivně Vrchovina a v 33. minutě po střele z dálky trefila břevno žďárské branky.V 35. minutě pak osamocený hráč hostí jen těsně minul branku domácích. To už se žďárští probudili a Čejka z dálky testoval pozornost brankáře Vrchoviny. V 39. minutě již domácí zvedali ruce nahoru, ale střela Holce jen orazítkovala tyč. Stejný hráč se nakonec mohl radovat  o pět minut později. Po individuální akci Šikuly z levé strany a následném centru, již věděl Holec, jak dostat do branky míč potřetí - 3:0. Tato branka Vrchovinu definitivně zlomila a domácí již na hřišti kralovali. V 54. minutě trefil Čejka po přímém kopu břevno, ale míč poskakující na čáře nedokázali domácí dostat za brankovou čáru. O minutu později pak dvě akce po sobě skončily nebezpečným ohrožením branky hostí, ale střela vedle a těsně nad branku skórem zápasu již nepohnula. Po závěrečném hvizdu rozhodčího pak mohli propuknout oslavy prvního jarního vítězství žďárského týmu.

Hodnocení trenéra:

Dnes byl viděn výborný fotbal, ke kterému přispěly oba týmy. Vrchovina měla v dnešním zápase v obou poločasech, vždy výborné pětiminutové vstupy do utkání, kdy nám zle zatápěla. My jsme ale ve zbylých částech utkání jasně kralovali. Náročný presink našich hráčů nedovoloval hostům kombinaci a my jsme si poté vytvářeli jasnou územní převahu. Dnes musíme pochválit všechny hráče, působili jsme jako jeden tým, ve kterém nikdo nevyčníval. Všichni do jednoho nechali na hřišti úplně vše, a tak by to mělo být v každém zápase. Ještě jednou všem klukům za dnešní výkon děkujeme!

Branky:  7. Polívka, 24. Stoček, 44. Holec.

Sestava: Mach – Čejka, Souček, Vaněk, Hlaváč, Holec, Šikula, Pelikán, Vavřínek, Seknička, Stoček, Polívka.