Mladší žáci vysoko vyhráli v Bedřichově! - U13 + U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Mladší žáci vysoko vyhráli v Bedřichově!

V sobotu 14. dubna sehráli mladší žáci FC Žďas U13 mistrovský zápas v Jihlavě s Bedřichovem. I druhý zápas nadstavbové skupiny jsme zvládli na jedničku a po týden starém vítězství nad Vrchovinou jsme vyhráli vysoko 8:0!

SOKOL BEDŘICHOV – FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.  0:8 (0:3)

Za slunečného dopoledne jsme na výborně připraveném pažitu sehráli zápas v Jihlavě s Bedřichovem. Začátek utkání se odehrával spíše ve středu pole. Poté jsme již přebrali iniciativu a soupeře přitlačili na jeho polovině.Výsledkem však byla jen nastřelená tyč domácí branky a několik dalších spálených šancí. Klid na naše kopačky přinesla až 21. minuta a branka Šikuly. Poté jsme se ještě dokázali do přestávky dvakrát prosadit a odcházeli do kabin za tříbrankového vedení.

Druhá půle začala opět žďárským tlakem a skoro každá naše akce hrozila brankou. V 35. minutě jsme navíc zahrávali penaltu, ale Stoček ji neproměnil. Stejný hráč si vše vynahradil v 38. minutě, kdy svojí brankou odstartoval střeleckou sedmiminutovku, ve které jsme vsítili čtyři branky. Střelecký účet  utkání pak uzavřel v 53. minutě  svojí čtvrtou brankou v zápase Šikula. Utkání se již poté v klidu dohrálo.

Hodnocení trenéra:

Dnes se Bedřichov dvacet minut držel a dokud cítil šanci na výsledek byl hodně nepříjemný. My jsme ale v koncovce nebyli v těchto chvílích moc důrazní. Vyplatila se nám však naše trpělivost a třemi góly do půle jsme vlastně rozhodli zápas. Ve druhém poločase domácí úplně odpadli a my jsme dalších minimálně pět šancí neproměnili. Dnes opět chválíme kluky za několik opravdu hezkých akcí a děkujeme jim za jejich dnešní výkon.

Branky:  21. 28. 44. a 53. Šikula, 23. a 43. Seknička, 38. a 42. Stoček,

Sestava: Mach – Čejka, Souček, Bártek, Hlaváč, Šikula, Pelikán, Vavřínek, Seknička, Stoček, Polívka.