FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Mladší žáci krajskými přeborníky!

Zvětšit

V neděli 17. června se ve Štokách u Jihlavy konalo finále krajského přeboru mladších žáků. Zde se představili čtyři nejlepší týmy Vysočiny. Po nervydrásajícím finále jsme nakonec po penaltovém rozstřelu porazili Pelhřimov a po zásluze mohli zvednou nad hlavu vítězný pohár!

Ve Štokách se nejprve za velkého vedra odehrálo semifinále, v němž jsme se utkali s Polnou.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S  –  SLAVOJ POLNÁ 8:0 (4:0)

Branky: Pelikán 3, Šikula 2, Holec, Seknička, Čejka.

Hodnocení:  Hned v první minutě jsme se ujali vedení a utkání jasně kontrolovali. Do druhého zápasu jsme tak mohli pošetřit síly.

 

Ve finále jsme se pak utkali s Pelhřimovem, který přehrál ve druhém semifinále Vrchovinu 2:0.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S  –  FK PELHŘIMOV 2:2 (0:2) Na penalty 2:0.

Branky: Čejka, Šikula.

Do zápasu jsme vstoupili ve dvacáté vteřině šancí Holce, který ale sám před brankářem mířil těsně vedle. Poté jsme mohli přidat další branky, ale v koncovce jsme se neprosadili. Pelhřimov, který se jen bránil naopak první svoji šanci využil a vedl 1:0. Obrázek hry se i nadále neměnil a my jsme svírali soupeře na jeho polovině. Pokračovalo také naše zahazování šancí, a byl to opět soupeř, který využil další brejk a vedl 2:0. Po přestávce jsme na soupeře vlétli a ten nevěděl kudy kam. Nejprve snížil na rozdíl jedné branky po rohu Čejka - 1:2 a poté Šikula přehodil brankáře - 2:2.  Zbytek zápasu jsme se snažili vstřelit vítěznou branku, ale to se nám nepovedlo a na řadu proto přišli penalty.  V nich se vyznamenal brankář Mach, který dvě penalty chytil a když naši střelci byli stoprocentní mohla propuknout naše veliká vítězná radost.

Hodnocení:

V zápase se ukázal charakter hráčů, kteří se i za nepříznivého stavu nepoložili a po zásluze si v druhém poločase a penaltách došli pro vítězství. Děkujeme všem klukům  za celou sezónu, která byla korunována tímto výsledkem. Všech dvaadvacet hráčů má na titulu velkou zásluhu, kterou si zaslouží za celoroční tréninkové úsílí. 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL