FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Mladší žáci FC Žďas přispěli k titulu mistrů republiky!

Zvětšit

Ve dnech 14.-15. června se v Praze na Motorletu konalo Mistrovství republiky okresních fotbalových výběrů v kategorii U12. 

Pod vedením našich trenérů Josefa Chmelíka a Petra Procházky žďárský výběr ovládl celý turnaj a stal se mistrem republiky! Jde o obrovský úspěch celého našeho okresu Žďár nad Sázavou, tak i našeho klubu FC ŽĎAS.  Všech pět našich hráčů Jaroslav Koutník, Dominik Čejka, Dominik Holec, Patrik Stoček a Jakub Seknička nastupovali v základní sestavě a táhli mužstvo za velkým úspěchem. V sezóně ještě výrazně přispěl k celkovému úspěchu David Polívka, který se bohužel nevešel do konečné nominace v níž mohlo nastoupit jen pět hráčů jednoho klubu.

Od září 2017 sehrál okresní výběr Žďár nad Sázavou 23 zápasů než mohl zvednout nad hlavu vítězný pohár mistrů republiky. Proti okresním výběrům celé republiky si  jen v jediném případě odnesl porážku, proto je konečné první místo ve správných rukou.

Ve finálovém turnaji v Praze na Motorletu se musel po čtyřdenním vytrvalém dešti sehrát první den na umělé trávě. Naštěstí se hrálo za chladného počasí, a tak nám umělá tráva nevzala tolik sil. Všechny tři zápasy jsme ve čtvrtek vyhráli a rázem byli velkými favority na zisk titulu. Do čtyřhvězdičkového hotelu Galaxie, kde jsou ubytováni při reprezentačních srazech všechny naše mládežnické reprezentace jsme odjížděli proto v dobrém rozpoložení.

Druhý den v pátek nás za velkého vedra, čekala již na travnatém hřišti v prvním zápase Olomouc. Ta porazila předchozí den Náchod, který byl po úvodním dnu za námi na druhém místě. Naši hráči ale zahráli neskutečně a soupeře smetli vysoko 6:1. V závěrečném zápase nás poté čekal Náchod, kterého na nejvyšší příčku posouvalo jenom vítězství nad naším výběrem. V zápase jsme v prvním poločase zahráli výborně v obraně a z penalty šli do vedení po brance žďárského Sekničky. Náchod ve druhém poločase přidal a pět minut před koncem dokonce vyrovnal. Víc již toho ovšem nestihl a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli propuknout veliké oslavy.

Pohár a zlaté medaile pro mistry republiky okresních výběrů nám předali bývalý reprezentační a ligový hráči Roman Vonášek a Luboš Zákostelský.

Sestava mistrů republiky:  Dvořák Milan – Hendrich, Hudák, Dvořák Martin (SFK Vrchovina), Čejka, Seknička, Holec, Stoček, Koutník (všichni FC Žďas), Toman (Rozsochy), Mikišek (Bobrová), Bárta, Sklenář (V.Meziříčí), Žila (Bystřice)

Trenéři: Josef Chmelík a Petr Procházka(oba FC Žďas)

Výsledky:

OFS KLATOVY 3:0

OFS PRAHA 6:2

OFS BEROUN 2:1

OFS OLOMOUC 6:1

OFS NÁCHOD 1:1

Na turnaji posbírali hráči výběru OFS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU několik ocenění. Nejlepším brankářem se stal Martin Dvořák a nejlepším střelcem pak náš hráč Patrik Stoček, který vstřelil šest branek!!!

Odkaz na článek v Deníku Vysočina zde: https://zdarsky.denik.cz/fotbal_region/zdarsky-vyber-se-stal-mistrem-republiky-20180620.html

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL