FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Mladší žáci FC Žďas dosáhli obrovského úspěchu!

Zvětšit

Výběr OFS Žďár nad Sázavou tvořený pěti hráči FC Žďas se kvalifikoval mezi šest nejlepších okresních výběrů z celé České republiky!

Výběr OFS Žďár nad Sázavou U12 se zúčastnil ve dnech 9. a 10. května v Hluku na Moravě semifinálového kola pásma východ , kam se kvalifikovalo sedm krajských vítězů. Kraj Vysočina zastupoval  výběr hráčů OFS Žďár nad Sázavou, který se kvalifikoval, když za sebou nechal v celoročním klání výběry OFS Třebíč, Jihlavy, H. Brodu a Pelhřimova.

Soupeři v Hluku nám byli výběry OFS Náchod, Olomouc, Ústí nad Orlicí, Bruntál, Brno a Uherské Hradiště. Do finále si mohli proklestit cestu jen první tři mužstva v pořadí, které doprovodí tři výběry z pásma západ, jejichž turnaj se uskuteční příští týden. Finále se pak uskuteční  14. a 15. června v Praze.

Po náročné tříhodinové cestě autobusem nás čekalo první utkání dne proti výběru Ústí nad Orlicí. Rychlé dvoubrankové vedení nás ukolébalo a soupeř, který v závěru snížil nám zle zatápěl. Výhru jsme si již ale pohlídali a do druhého zápasu proti výběru Bruntálu jsme nastupovali v dobrém rozpoložení. To jsme proměnili v jasné vítězství a mohli se chystat na zápas proti výběru Náchoda. Ten jako my, oba předchozí zápasy vyhrál. Výborné utkání, ve kterém jsme měli více šancí, však skončilo bezgólovou remízou. Poslední zápas prvního dne nás čekalo Uherské Hradiště a vítězství by nás již posouvalo na finálový turnaj do Prahy. Nervozita nám svazovala nohy, ale kýžený gól vstřelený tři minuty před koncem Adamem Bártou se ukázal být jako postupový. Závěr dne kluci strávili sledováním utkání finále českého poháru Slávia - Jablonec.

Druhý den jsme začali utkáním proti výběru Olomouce a zápas to byl hodně kvalitní. Začátek nám trochu utekl a museli jsme dohánět  jednogólové manko. Po vyrovnání,  které přišlo pět minut před koncem jsme chtěli zápas otočit, ale po brejku se soupeř  ujal půl minuty před koncem vedení. Hned z rozehrávky  však  vyrovnal Dominik Čejka, když napálil míč na branku a přehodil brankáře. Zavládla obrovská euforie a remíza byla asi spravedlivým vyjádřením sil na hřišti. Poslední utkání proti Brnu nám stačila remíza k druhému místu. Po dalším pěkném zápase v němž branka nepadla jsme si mohli dojít pro medaile a pohár, který nám předal mimo jiné člen komise mládeže FAČR a bývalý hráč Sparty a Plzně  Roman Vonášek.

Výsledky:

OFS Ústí nad Orlicí  2:1

Branky: Holec, Hudák

OFS Bruntál  3:1

Branky: Holec 2, Hudák

OFS Náchod 0:0

OFS Uherské Hradiště 1:0

Branka: Bárta

OFS Olomouc 2:2

Branky: Čejka 2

OFS Brno 0:0

Sestava:  Dvořák Mil. – Hendrich, Hudák, Dvořák Mar. (SFK Vrchovina), Čejka, Seknička, Holec, Stoček, Koutník (všichni FC Žďas), Toman (Rozsochy), Mikišek (Bobrová), Bárta, Sklenář (V.Meziříčí), Žila (Bystřice)

Trenéři: Josef Chmelík a Petr Procházka(oba FC Žďas)

Hodnocení trenérů:

Od září jsme bojovali o tuto šanci se porvat o pražské finále. V Hluku o nás bylo výborně postaráno z hlediska stravy i ubytování. V Praze nás navíc čeká ubytování v pětihvědičkovém hotelu, na což se kluci už hodně těší.  Za vše  patří proto velké díky okresnímu fotbalovému svazu a vedoucímu týmu panu Machovi, že vše běželo jak má a my se mohli soustředit jen na fotbalové věci. V turnaji jsme měli hru postavenou hlavně na pěti hráčích FC Žďas, kteří všichni nastupovali v základní sestavě a byli jasnými tahouny týmu. Druhý den již některým hráčům doslova došlo, ale klobouk dolů, že se kluci vypořádali s takovým vedrem a s velkým tempem zápasů.

Konečné pořadí:

 1. OFS Náchod 

2. OFS Žďár nad Sázavou

3. OFS Olomouc

4. OFS Ústí nad Orlicí

5. OFS Brno

6. OFS Bruntál

7. OFS Uherské Hradiště

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL