V neděli 24. března vstoupil náš B-tým do jarní části krajského přeboru. V úvodním kole vyjel na půdu Velkého Meziříčí, kde vyzval zdejší rezervu.

Počet diváků: 50

Sestava FC Velké Meziříčí B: Bazala - Havlík, Raus, Mička, Votava, Blažek, Chalupa (67. Koudela), Císař, Mužátko (67. Adam), Malata, Šimáček

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Osmík (51. Matoušek J.), Havlík, Peňáz, Klouda - Srnský M., Zažímal, Kulhánek, Kunstmüller (40. Pelikán) - Machatka - Srnský D.

Komentář

Utkání se proti všem předpokladům odehrálo na přírodní trávě a domácí začali zostra. Žďárští však sérii rohových kopů ustáli a hra se zklidnila. Ve 28. minutě zahrozil Machatka, ale Bazala jeho střelu k tyči vytlačil na rohový kop. Na druhé straně se dostal do šance Blažek, který mířil do tyče. Hned na to zahrozil na druhé straně Michal Srnský, když po chybě stopera jeho střela lízla tyč domácí brány. V 38. minutě se do míče opřel aktivní Mužátko a jeho střela se otřela o Šenkýřovo břevno. V závěru první půle nejprve Šenkýř zneškodnil šanci domácích, důrazný Blažek se však dostal k dorážce a otevřel skóre - 0:1.

Po přestávce se odehrával boj ve středu pole. Po hodině hry se do míče po rohovém kopu opřel Michal Srnský, ale bránu netrefil. Jedinou větší šanci domácích měl Chalupa, který ale bránu z velkého vápna minul. V 74. minutě vybojoval míč Zažímal a přes Pelikána se míč dostal k Davidovi Srnskému, který pronikl do velkého vápna a našel bratra Michala, ten pumelicí na přední tyč rozvlnil síť - 1:1. V posledních minutách se už žádná větší šance neurodila a oba celky si připisují po bodu.

Ohlasy k utkání

„V prvním poločase byli domácí lepší, ale i tak jsme se dostali do dvou solidních šancí. Po přestávce jsme přidali na důrazu i rychlosti a opticky jsme měli navrch. Nakonec jsme dokázali, dle mého názoru, zaslouženě srovnat. Bohužel jsme přišli o Kunstmüllera a Osmíka, kteří odstoupili kvůli svalovým problémům, což zapříčinilo to, že už jsme v závěru neměli hru jak oživit. Klukům děkuji, že se po přestávce sebrali a vybojovali bod proti soupeři, který hrál velice dobře,“ hodnotil utkání trenér Martin Mužátko.