Žďárský A-tým odehrál v neděli 5. května domácí duel s MSK Břeclav. Dlouho bezgólový zápas rozhodla v 88. minutě chyba v rozehrávce a trefa hostujícího Skočovského. Reportáž z utkání najdete zde.

Počet diváků: 130

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Fiala, Veselský, Horák (67. Trojánek), Vitásek, Dočekal (89. Srnský D.), Krajčo (46. Severa), Švoma, Sodomka, Jiroušek (67. Mikišek), Nedvěd

Sestava MSK Břeclav: Fibingr - Herman, Hloch (64. Skočovský), Knotek, Hynek (89. Ryšavý), Mikáč, Kristoň (86. Macháček), Mustafa (64. Havlena), Fiala, Vocílka, Grábl

Bezgólový první poločas
Žďárští fotbalisté nastoupili do 24. kola Divize D proti MSK Břeclav. Po prohře na půdě vedoucí Zbrojovky se chtěli znovu dostat na vítěznou vlnu a urvat další tři body. Čtrnáctá Břeclav však nepropadla a domácí měli problém se vstřelením branky. Během první půle si sice vypracovali hned několik gólových příležitostí, ale žádnou nedokázali využít. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Hosté udeřili v závěru a vykoupili Bouchalky
Herní obraz byl nadále velice vyrovnaný a šance byly k vidění na obou stranách. K velké šanci se v 62. minutě dostal Honza Nedvěd, který hlavičkou z malého vápna jen těsně přestřelil Fibingrovu branku. V 71. minutě se ke střele z úhlu dostal Jirka Veselský, ale gólman střelu kryl. O pár minut později byl ve vápně nastřelen Rostislav Sodomka a sudí nařídil pokutový kop. Po konzultaci s asistentem však rozhodnutí změnil a penalta se nekopala.

Žďárští přece jenom ke konci zápasu tlačili a snažili se o vstřelení branky, ale veškeré naděje zhatila situace v 88. minutě. Po chybě v rozehrávce se do úniku sám na brankáře dostal hostující Skočovský a nemýlil se. Frustrace domácích se projevila i v červené kartě, kterou v posledních minutách zápasu obdržel žďárský obránce Patrik Fiala. Břeclav tak ze Žďáru odváží všechny tři body.

Kompletní fotogalerii ze zápasu najdete zde.