V neděli 28. dubna vyjel mužský tým FC Žďas na půdu lídra tabulky. Rezerva Zbrojovky chtěla potvrdit roli favorita a udržet první místo v tabulce.

Počet diváků: 95

Sestava FC Zbrojovka Brno B: Hložánek - Vít, Polák, Šmíd, Kolečkář (78. Černý), Večeřa (70. Kluska), Juritka, Peška, Kohoutek (57. Pachlopník), Štěpanovský, Gyamfi

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Fiala, Veselský (46. Dočekal), Horák, Vitásek (57. Trojánek), Krajčo (67. Mikišek), Švoma, Sodomka, Severa (87. Novotný), Jiroušek (87. Srnský), Nedvěd

Komentář

Po dvou vítězných utkáních nás čekala výzva v podobě tabulky vedoucích juniorů Zbrojovky. Do utkání jsme šli bez dvou zraněných hráčů z minulého zápasu. Vstup do utkání obou týmů byl opatrný a postupem času jsme byli ti, kteří určovali tempo hry a měli více ze hry. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat vyloženou šanci, až v předposlední minutě první poloviny z nepovedeného rohu a šťastného odrazu trefil z velkého úhlu domácí hráč tyč.

Do druhé poloviny vstoupili domácí s větším úsilím a snažili se prosadit přes naší dobře organizovanou obranu. V 50. minutě nám rozhodčí zápasu upřel pokutový kop po ruce domácího kapitána, který zastavil míč letící na branku domácích a srazil ho na rohový kop. Po hodině hry jsme propadli uprostřed hřiště a domácí si vytvořili gólovou šanci, ale Jícha vychytal. V 65. minutě se pro změnu předvedl AR1, který neviděl metrový ofsajd vracejícího se hráče domácích z ofsajdového postavení a bylo to 0:1 pro domácí. Tento okamžik byl v zápase absolutně klíčový, bohužel. Domácí to uklidnilo a po chybě v naší obranné řadě jsme inkasovali podruhé - 0:2. Přesto jsme nesložili zbraně a po standardní situaci jsme dokázali korigovat na 1:2. Tečku utkání dal třetí gól domácích, který určil konečný stav utkání na 1:3.

Ohlasy k utkání

„Dnes si kluci zaslouží obrovskou pochvalu za skvělý výkon a také z nich cítím velké znechucení z rozhodnutí rozhodčích. Z mého pohledu šlo o velmi vyrovnané utkání, kde si týmy střídaly iniciativu, avšak domácí si vytvořili o dvě gólové šance víc. Bohužel i já jsem rozhořčen z klíčových rozhodnutí sudích. Především z gólu na 0:1, kterému předcházel jasný, téměř dvoumetrový ofsajd! Dokáži pochopit, když hráči běží stejným směrem, že rozhodčí má situaci složitou, ale pokud se jedná o jednoho stojícího obránce a za ním vracejícího se hráče z ofsajdové pozice, který se zapojí do hry a připraví pro spoluhráče gól, tak to je neomluvitelné. Po shlédnutí videa z času 1:25:15 si může udělat obrázek každý sám. Nechci se k tomu více vyjadřovat. Útěchou je pro mě opravdu velmi kvalitní výkon, kterým jsme se prezentovali, řekl po zápase trenér pan Václav Pohanka.