V neděli 21. dubna odehráli žďárští fotbalisté 22. kolo Divize D, ve kterém vyzvali Havlíčkův Brod. Ten se na jaře pyšnil ohromnou formou, když z šesti zápasů ani v jednom nenašel přemožitele.

Počet diváků: 120

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Fiala (73. Trojánek), Veselský, Horák, Vitásek, Starý (46. Severa), Henzl (85. Srnský), Švoma, Sodomka (90+2. Novotný), Jiroušek (88. Dočekal), Nedvěd

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Mazánek - Pavlík (67. Pavlas), Vrzal, Hloušek, Cakl, Fikar (67. Dejl), Coufal, Bajer (85. Víšek), Matulka (85. Novák), Dočkal, Pavlík (88. Válek)

Bezgólový první poločas
Během první půle drželi naši fotbalisté mírnou optickou převahu. Havlíčkův Brod hrál však dozadu poctivě a do žádné větší šance se tak žďárští nedostali. Jediným náznakem ohrožení Mazánkovy branky bylo zakončení Jirky Veselského z dlouhé nákopu, které se ale přes chumel těl do brány nedostalo. Do kabin se tak odcházelo za remízového stavu 0:0.

Studená sprcha a poté velký obrat
Trend hry zůstal v podstatně stejný, ale do šancí se tentokrát dostali i hosté. Tu největší lapil v 69. minutě skvělým zákrokem Tomáš Jícha, který srazil střelu z voleje na roh. Bohužel chvíli na to se do úniku dostal Jan Bajer, který při souboji 1 na 1 nezaváhal a proměnil. Žďár tak musel rázem otáčet nepříznivé skóre. Postupně utahoval šrouby a první ovoce přišlo v 77. minutě po rohovém kopu, po kterém dorazil odražený balón do branky Jan Nedvěd.

Domácí měli chuť do hry a hnali se za obratem. Už v 80. minutě se naskytl další závar po rohovém kopu, který skončil bohužel zraněním Jana Henzla. Rozhodčí však penaltu nepískl a hra pokračovala bez jakéhokoli trestu. I to naše hráče nezlomilo a o čtyři minuty později dokonali obrat, když hlavičkou rozhodl kapitán domácích Čestmír Vitásek. Havlíčkův Brod tak prohrál poprvé v jarní části soutěže a z Bouchalek odjel z prohrou.

Sestřih a rozhovory s trenérem či hráčem zápasu Janem Nedvědem najdete zde.

Ohlasy k utkání

„Jsou to pro nás tři draze vykoupené body, protože máme dva zraněné hráče. Ondra Starý má natažený sval a Honza Henzl dostal od brankáře boxem. Ani penalta z toho nebyla, i když byla úplně jasná. To je taková kaňka na tom. Jinak jsme čekali, že Brod bude hrát vzadu kompaktně, bohužel jsme nechytili jeden nákop a inkasovali jsme. Ale nakonec nás to ještě nakoplo k obratu, kluci ukázali charakter a skórovali jsme díky důrazu ve vápně,“ řekl po zápase trenér týmu pan Václav Pohanka.