Žďárští fotbalisté vyjeli v rámci 21. kola Divize D k duelu proti Velkému Meziříčí. Reportáž z utkání najdete zde.

Počet diváků: 420

Sestava FC Velké Meziříčí: Lancman - Žalud, Sysel, Šuta, Kokorský, Jonáš (63. Raus), Malata Mi., Císař (63. Svoboda), Malata Ma. (83. Chlup), Hron, Havlík (73. Blažek)

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Fiala (73. Trojánek), Veselský, Horák, Vitásek, Mikišek (86. Jiroušek), Starý (89. Dočekal), Henzl (86. Srnský D.), Švoma, Sodomka, Nedvěd

Žďárským se vstup do zápasu nepovedl
Velké Meziříčí vstoupilo do zápasu velice dobře a již ve třetí minutě po individuální chybě hostů dostal tým do vedení Mirek Malata. Na to navázal v šestnácté minutě Havlík a domácí již vedli o dva góly. Zhruba od dvacáté minuty se však do hry dostali i Žďárští, kteří se drželi více na balónu a hra se pomalu dostávala pod jejich kontrolu. To vyvrcholilo snižujícím gólem Ondřeje Starého na 1:2. Následně tým podržel gólman Tomáš Jícha, který zachytil hlavičku z malého vápna a zabránil domácím v navýšení skóre. To tým nakoplo k vyrovnání, které opět svoji střelou zařídil Starý. Žďár mohl první poločas dokonce i vyhrát, ale Ondřej Horák svůj průnik neproměnil a stav byl v půli vyrovnaný 2:2.

Povedený druhý poločas
Žďárští šli do druhé půle s jasným cílem - přidat, zatlačit soupeře a dojít si pro vítězství. A to se hned po návratu na hřiště podařilo. První dvacet minut byli domácí pod značným tlakem a téměř se nedostali na útočnou polovinu. V 63. minutě dokázal Stanislav Švoma využít jeden z mnoha rohových kopů a dokončil obrat v zápase. Meziříčí se sice dokázalo mírně nadechnout, ale kromě dvou rohových kopů se k žádné závažnější akci nedostalo. Naopak Žďár stihl přidat ještě jednu branku, když Ondřej Starý zkompletoval hattrick poté, co tečí uklidil centr na zadní tyč branky. Zbytek utkání již žádnou větší šanci nepřinesl a Žďár si tak došel pro cennou výhru 4:2.

Ohlasy k utkání

„Nepovedl se nám vstup do utkání, ale nakonec jsme ho díky několika klíčovým momentům zvládli. Nepoložili jsme se a dokázali vyrovnat. Zároveň nás podržel gólman Jícha, což hrálo v zápase klíčovou roli. Především v druhé půli kluci ukázali maximální nasazení a odhodlání se porvat o vítězství. Pro psychiku hráčů je tento výsledek velká vzpruha a snad na to navážeme za týden proti Havlíčkovu Brodu,“ řekl po utkání trenér žďárských fotbalistů pan Václav Pohanka.