V neděli 7. dubna se na Bouchalkách odehrálo dvacáté kolo Divize D, ve kterém se fotbalisté FC Žďas střetli na domácí půdě se Slavojem Polná. Žďárští chtěli navázat na předchozí domácí výhru nad Pelhřimovem.

Počet diváků: 280

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek, Fiala, Horák (56. Jiroušek), Vitásek, Dočekal (46. Novotný), Starý, Henzl (56. Veselský), Švoma, Sodomka (88. Mikišek), Nedvěd

Sestava Slavoj Polná: Duba - Sobotka, Voráček (15. Čaloud), Labaran, Pecina, Haala, Vošmera, Skryja, Kazlou, Voráč, Žila (84. Fuxa)

Studená sprcha hned na úvod
Krásné letní počasí na stadionu dělalo radost hned 280-ti divákům, které však ihned na úvod čekala studená sprcha. Po povedené akci ve čtvrté minutě se dostali hosté do vedení po trefě Jakuba Žily. O pár minut později se hosté mohli dostat do dvoubrankového vedení, ale střela zpoza vápna těsně minula levou tyč Jíchovy branky. Ve čtyřicáté minutě se ke slovu dostali také domácí, kteří po průniku a následném faulu dostali možnost pokutového kopu. Ten chladnokrevně proměnil Patrik Fiala a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Hosté si došli pro tři body
Po návratu na hřiště působili lepším dojmem jednoznačně hosté. Ti svoji snahu o vstřelení branky dokázali vyvrcholit v osmdesáté minutě, kdy se po rohovém kopu hlavičkou prosadil František Svoboda. Žďárští i přes snahu o vyrovnání výsledek korigovat nedokázali a Polná si tak z Bouchalek odváží důležité tři body.

FOTOGALERIE ze zápasu najdete zde.
SESTŘIH A ROZHOVOR s trenérem najdete zde.
ROZHOVOR s Rostislavem Sodomkou najdete zde.

Ohlasy k utkání

„Dneska se mi těžko hledají slova. První poločas byl ještě přijatelný, vytvořili jsme si šance a zatlačili soupeře. Na ten druhý už slova nenacházím, musíme si to vyříkat v kabině. Nebyl to dobrý poločas,“ řekl po utkání trenér Václav Pohanka.