V neděli 28. dubna přivítali na domácí trávě mladší žáci U12 Hodonín.
3:1

Branky: Zedníček, Vališ, Pešava

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Sochor - Málek, Mach - Pešava, Bobula, Jenček, Vališ - Zedníček, Musil (Dobrovolný, Bartoš, Kántor)

Komentář

V 7. kole žákovské ligy se utkaly dva týmy, které si připsaly v šesti zápasech stoprocentní počet bodů. Začátek utkání nám vyšel na výbornou a v 7. minutě Zedníček otevřel skóre. Nadále jsme byli aktivní a dařilo se nám kombinovat a rychle přecházet na útočnou polovinu soupeře, což jsme potvrdili brankou Vališe na 2:0. Posledních deset minut první půle se nám ale herně moc nevydařilo. Nejprve hosté v 33. minutě snížili na rozdíl jediné branky, ač dva hostující hráči stáli nejprve po přihrávce za obranu v dvoumetrovém ofsajdu za našimi obránci a posléze dorážející hráč v třímetrovém ofsajdu. Uznaný gól ale měl být pro nás pomyslnou fackou, kterou jsme zdůraznili v přestávce.

Druhý poločas jsme ale navázali tam, kde skončil první poločas. A po pětiminutovém tlaku hostí přišel zbytečný faul ve vápně a hosté kopali penaltu. Tu však hosté poslali pět metrů nad branku. Poté jsme se konečně probudili a v 52. minutě nás uklidnila branka Pešavy na 3:1. Dále jsme měli několik příležitostí zápas definitivně rozhodnout, ale skóre se již do konce zápasu nezměnilo.

Ohlasy k utkání

Dnes musíme kluky pochválit jen za to, že až na pár hluchých míst se nám dařilo soupeře přehrávat kombinační hrou. Chyběla nám však malá podpora záložníků v útočné fázi hry směrem k brance soupeře. Uspokojení v dnešním zápase nás může v jiných zápasech mrzet. Neustále musíme pracovat se špatným nastavením hlavy hráčů a přístupu směrem k utkání. Dnes musím pochválit soupeře, který kromě posledních minut, kdy logicky zjednodušil hru směrem k naší brance, sehrál velice dobré utkání. Dále musím pochválit dobře pískajícího rozhodčího, který měl celý zápas pod kontrolou a přispěl k plynulému chodu utkání.