12. kolo | 20. 10. 2023 |
MSD-D
FC PBS Velká Bíteš
4:1

Za umělého osvětlení jsme navázali na výborný první poločas ze Ždírce a od začátku byli aktivní. Ve 4. minutě zkoušel pozornost brankáře hostů Šerý. V 6. minutě způsobil Nedvědův roh závar před brankou Pelána. V 9. minutě centr Šerého z pravé strany našel na malém vápně Severu, který hlavou minul odkrytou branku.Ve 12. minutě již obrana hostů nezachytila centr z levé strany a Mrňa zamířil v tísni hlavou do vlastní svatyně - 1:0. Nadále jsme se tlačili před branku hostí a v 17. minutě střelu Šerého vyrazil Pelán na roh. Ve 27. minutě to z levé strany zkoušel Severa, ale jeho střela šla těsně vedle. V 38. minutě se již skóre měnilo podruhé. Po krásné kombinaci vedené po pravé straně našel centr Šerého před prázdnou brankou Severu, kterému nedělalo problém dopravit míč do prázdné branky - 2:0. A domácí neměli dost, když se v poslední minutě po rohovém kopu a skrumáži před brankou hostí nejlépe orientoval Nedvěd, který dorazil míč do branky hostí - 3:0. Výborný výkon v prvním poločase znamenal zasloužené tříbrankové vedení našeho celku.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět výborně, když v 51. minutě dlouhý pas za obranu našel Krajča, který z hranice vápna prostřelil Pelána - 4:0. V 63. minutě jsme mohli hostům zasadit nepopulárního bůra, ale nebezpečný centr z pravé strany a následnou střelu zablokovala na poslední chvíli hostující obrana.V 69. minutě se na druhé straně vyznamenal domácí brankář Šenkýř, který z malého vápna vyrazil na roh střelu hostujícího útočníka. Hosté se ale nakonec dočkali snižující branky v 86. minutě, kdy se trefil Merdita a uzavřel skóre na konečných 4:1.