FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Lukáš Konrád vychytal druhou nulou na jaře Břeclav!

Zvětšit

Na jaře podává Lukáš Konrád v brance spolehlivé  výkony. I jeho zásluhou se tým FC Žďas Žďár nad Sázavou usadil na první příčce tabulky. Položili jsme mu po vítězném zápase s Břeclaví několik otázek.

Lukáši jak jsi viděl z pozice brankáře zápas s Břeclavi?

Zápas s Břeclaví byl velice těžký. Věděli jsme, kde má Břeclav svoji kvalitu a obrovskou sílu. Na to jsme se snažili připravit. Vstup do utkání nebyl příliš podle našich představ a dostávali jsme se sami zbytečně pod tlak. Přežili jsme několik standardních situací, ale hodně nám pomohl první vstřelený gól na 1:0. Poté jsme se uklidnili a hráli svoji hru.

 

Přišlo v poločase k nějaké domluvě od trenéra?

V poločase jsme si řekli, že musíme přidat více na pohybu, důrazu a hrát víc aktivně. Do druhého poločasu jsme vstoupili hodně aktivně, přidali jsme na pohybu, což myslím, že bylo znát a z toho pramenil i náš druhý gól na 2:0. Poté Břeclav po rohovém kopu nastřelila břevno a více to otevřela, což nám vyhovovalo, proto jsme mohli hrát do otevřenější obrany. Břeclav zjednodušila svoji hru a nám se vzadu dařily sbírat odražené balóny.

 

V zápase jsi musel řešit několik ošemetných situací, byly hodně nebezpečné?

Věděli jsme, že mají šikovné hlavičkáře a že umí zahrávat standardní situace, ze kterých jsou schopni dávat góly. Měli tam pár nebezpečných situací, které si myslím že jsme zvládly velice dobře. Nejvíc mi zatrnulo při zmiňované hlavičce, kdy se balón zastavil až o břevno.

 

Nakonec jsi musel předvést nejtěžší zákrok  v závěru zápasu. Jak jsi ho viděl?

Břeclav si žádnou vyloženou šanci v podstatě nevytvořila, až v poslední minutě, když na mě postupoval z pravé strany jeden z břeclavských hráčů, ale reflexivně jsem nohou vyrazil balón. Bylo to hodně těžké utkání, ale zvládli jsme ho a připsali si do tabulky další tři body.

 

Kde jsi se více zapotil, v Polné nebo v derby s Vrchovinou?

Tak pro mě byly tyto zápasy hodně podobné. Jak Vrchovina tak Polná si nevytvořila příliš mnoho šancí, ale pokud bych si měl vybrat, tak to byl zápas v Polné.

 

Doma se vám nezvykle daří a zatím jste všech deset zápasů vyhráli. Co na to říkáš?

Tak je to super. Vždycky se doma hraje líp než na hřišti soupeře. Doufám, že tuto šňůru ještě natáhneme na co nejdelší sérii a určitě bych se nezlobil pokud by jsme vyhrávali takto až do konce soutěže.

 

Jak hodnotíš devět měsíců, které jsou za tebou ve žďárském dresu?

Tak nemůžu hodnotit nijak jinak než kladně. Cítím se tu skvěle. Sbírám svoje první zkušenosti v dospělém fotbale, navíc mě těší, že se nám daří. Jsem rád, že jsem dostal takovou příležitost a budu se snažit to vracet svými výkony.

 

V zimě se kvalitně trénovalo, jak jsi byl spokojený s touto nepopulární  částí sezóny?

Zimní příprava proběhla dle mého velice kvalitně. Na velký objem tréninkových jednotek jsem byl zvyklý již v Jihlavě, takže v tomto směru mi to vůbec nevadilo, spíš jsem to uvítal. Jen mě mrzelo, že jsem byl asi tři týdny nemocný a nemohl jsem ji absolvovat celou.

 

Zabrousíme trochu do tvého soukromí. Ještě studuješ nebo už pracuješ?

Jsem ve 4. ročníku na střední škole v Jihlavě.  

 

Jaké koníčky máš ve svém volném čase?

Tak jelikož moc volného času pro sebe nemám, tak se snažím věnovat čas pouze fotbalu. Ale když už mám volno, tak si rád jdu zahrát tenis nebo s přítelkyní do kina.

 

Prozradíš nám své oblíbené jídlo, co ti nejvíce chutná?

Najradši mám asi ovocný knedlíky od babičky (smích).

 

Tvé oblíbené pití?

Oblíbený pití asi Cola nebo Sprite

 

Teď už vážněji. V neděli  nás čeká zápas v Šumperku, věříš ve vychytanou třetí nulu v řadě?

Tak nejdůležitější bude výhra. Musíme se na zápas pořádně připravit a věřím, když budeme hrát jako v předchozích třech zápasech, tak máme na to aby jsme odvezli tři body. Pokud mi to zdravotní stav dovolí a budu chytat, tak určitě budu dělat vše pro to, aby jsme další zápas v řadě neinkasovali.

 

A je ještě něco, co by jsi chtěl závěrem vzkázat celé žďárské  fotbalové veřejnosti?

Asi bych chtěl za celý tým poděkovat všem fanouškům, kteří nás podporují a chodí se dívat na naše zápasy.

 

Děkuji za rozhovor

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SLAVOJ POLNÁ

Neděle  | 31.3.2019

10.15

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL