FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Lukáš Konrád: S úvodem sezony můžeme být spokojeni!

Lukáš Konrád, gólman FC Žďár

Dalšího letního novice v kádru FC Žďár vyzpovídal náš web po sobotní domácí výhře 2:1 nad Slovanem Bzenec. Nemohl jím být nikdo jiný než devatenáctiletý gólman Lukáš Konrád, který v tomto utkání předvedl několik bravurních zákroků.

Lukáši, po třech kolech máte na kontě šest bodů. Jsi se vstupem do sezony spokojený?
Myslím si, že jako celý tým můžeme být zatím spokojení. Šest bodů je myslím slušný začátek. Třebíč jsme zdolali zcela suverénně, také Bzenec jsme nyní zvládli herně i výsledkově. Ve druhém kole v Tišnově se to celému mančaftu moc nepovedlo, na Vrchovině to však nyní můžeme napravit.

Naposledy jste doma zdolali nebezpečný Bzenec 2:1. V utkání jsi předvedl několik výborných zákroků, kterými jsi výrazně pomohl k zisku tří bodů. Který z nich jsi viděl jako nejtěžší?
Všechny zákroky byly hodně důležité, už jen ten v první minutě proti sólu Kasaly, protože prohrávat takhle brzy zkraje zápasu by nebylo moc dobré. Škoda jen toho inkasovaného gólu v úplném závěru první půle. Bzenec měl ovšem spoustu nebezpečných situací, třeba při jeho nastřelené tyčce ve druhé půli jsem jen přihlížel a tlačil odražený míč ke mně.

Do Žďáru jsi dorazil v letní pauze, takže hodně fanoušků Žďáru Tě ještě tolik nezná. Mohl by jsi klubovému webu říci něco o sobě?
Začínal jsem v osmi letech v Humpolci, kde jsem působil od přípravky až do mladšího dorostu, kdy jsem v kategorii U16 nastupoval také na střídavý start v Jihlavě. V ní jsem pak hrál až do posledního roku v dorostu. V létě pak přišla nabídka ze Žďáru, kterou jsem uvítal, protože už jsem si chtěl vyzkoušet mužskou soutěž. První tři divizní kola mi jen potvrdila, že se hodně liší od mládežnických soutěží, je rychlejší a důraznější. Oproti třeba ligové U19 je to jiný fotbal.

Jak se Ti zatím líbí ve žďárské kabině, příp. jaké cíle máš se svými spoluhráči v letošním ročníku?
Myslím si, že je tu super parta, zapadl jsem rychle a noví spoluhráči mi také hodně pomohli. Pár kluků už jsem znal, o to to pro mě bylo lehčí. Pokud jde o naše cíle, určitě bych chtěl hrát v tabulce co nejvýše, do třetího či čtvrtého místa. Pokud ale bude šance hrát o úplné čelo, nikdo z nás by se tomu nebránil.

Co Tvé ambice v další fotbalové gólmanské kariéře?
Vím, že to nepřijde samo a hned, ale rád bych si jednou zkusil zachytat naši nejvyšší soutěž, popřípadě získal nějaké zahraniční angažmá. Ale to je běh na dlouhou trať.

Nyní nás čeká vypjaté derby na Vrchovině. Co pro Tebe, jako pro hráče, který je tu nový, tento zápas znamená, resp. co od něj očekáváš?
Vím, že to bude hodně vyhrocené a důrazné utkání, zřejmě se bude hrát nahoru dolů. Pro mě je to ale v hlavě úplně normální zápas, tak k němu budu přistupovat. Chceme jej herně i výsledkově zvládnut a přivézt zvenku nějaký bod.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL