Ligová premiéra U12 nevyšla! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Ligová premiéra U12 nevyšla!

V neděli 19. srpna jsme odehráli první ligové utkání, ve kterém jsme podlehli vysoko Hodonínu.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FK HODONÍN 2:21 (1:6, 1:9, 0:6)

Za slunečného počasí jsme nastoupili na domácím hřišti k prvnímu mistrovskému utkání proti FK Hodonín. Již ve druhé minutě se soupeř ujal vedení, které postupně zvyšoval až do konce první třetiny.  Díky našemu gólu v poslední minutě této první třetiny, se nakonec skóre podařilo snížit na 1:6. V podobném duchu pokračovala i druhá a poslední třetina, až ke konečnému, pro nás neradostnému výsledku 2:21. V ligové soutěži zkušenější hráči Hodonína byli výrazně aktivnější, úspěšnější v osobních soubojích a v kombinační hře. K tomu, aby se naši kluci vyrovnali silnému soupeři, chybělo zúročení všech osvojovaných dovedností a nabytých zkušeností v rámci předchozích tréninků a přípravných zápasů. Ne všichni hráči vložili do utkání vše, co by se od nich dalo očekávat. I přesto, že utkání skončilo naší vysokou prohrou, věříme, že kluky dnešní výsledek neodradil, ale naopak ho využijí jako odrazový můstek nejen k lepším výkonům v příštích utkáních, ale i ke zlepšování fotbalových dovedností třeba i na nadcházejícím soustředění v Poličce.

Góly FC Žďas: Hanus, Mráček

Sestava: Pavlík - Hakl, Síč, Vambera, Brychnáč, Polanský, Sklenář, Janík, Mráček, Zdražil, Tomandl, Hanus.

Hodnocení trenéra:

Při hře chyběla větší aktivita našich hráčů. Nutné je zlepšit hlavně týmovou spolupráci včetně "mluvení při hře", zvýšit úspěšnost v osobních soubojích, obrannou činnost, klást důraz na kombinační hru a hlavně motivaci a úsilí všech hráčů podat při hře maximální výkon. Zápas máme celý nahraný na videu, tak si ho s hráči určitě vyhodnotíme.

Další mistrovský zápas sehrajeme v domácím prostředí v neděli 26.srpna od 10.00 hodin proti Slovácku.