FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Jozef Vanko: Někteří hráči se musí vrátit na zem!

Jozef Vanko, trenér FC Žďár n. S.

Bod z Břeclavi za bezgólovou remízu má jistě svoji cenu. Trenér FC Žďár Jozef Vanko však nebyl po utkání 6. kola moravskoslezské divize D spokojený s výkony některých hráčů.

"Co k utkání říci... Od prvních minut bylo k vidění ledacos, ale s fotbalem divizní úrovně to mělo jen pramálo společného. Jak domácí Břeclav, tak i my jsme toho divákům příliš nenabídli, za prvních pětačtyřicet minut si nevybavuji žádný okamžik, který by se alespoň trochu blížil něčemu, co se dá označit jako gólová příležitost. Sice jsme byli více na míči, ale finální a předfinální fáze byly z naší strany ohromně komplikované a hlavně nepřesné," nebral si k výkonu svých oveček servítky kormidelník FC Žďár.

"Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Nějakých deset minut před zvěrečným hvizdem jsme si ale vypracovali příležitost ke skórování. Škoda jen, že Sodomkovu střelu zastavil za již překonaným gólmanem jeden z domácích obránců. Při vší úctě k Břeclavi, byl to hratelný soupeř, ale ve finální fázi se nám tentokrát nedařilo. Dopředu jsme toho předvedli hodně málo, někteří hráči mi připadali po předchozích dobrých výsledcích hlavami až příliš nahoře, což budu muset určitě řešit nějakými změnami," přiznal Jozef Vanko, podle nějž však dělba bodů odpovídá úrovni zápasu.

"Vzhledem k průběhu hry je asi remíza spravedlivá, oba dva mančafty předvedly hodně slabý odvar divizního fotbalu, byť ke vstřelenému gólu jsme asi měli blíže my. Těší mě naše další nula vzadu, až na jednu hrubku jsme v defenzivní práci nepropadli, ale v ofenzivě to bylo velice slabé. Nyní nás čekají dva zápasy před domácím publikem, naši hru musíme v každém případě zlepšit," dodal kouč FC Žďár.

Do ideální sestavy 6. kola dle novinářů Deníku se tentokrát propracoval pravý obránce FC Žďár Patrik Ločárek. Toho označil za našeho nejlepšího hráče utkání v Břeclavi také trenér Jozef Vanko. Náš web proto přinese ve středu krátký rozhovor s naším talentovaným bekem!

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL