FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Jiří Bureš by rád hrál o špici divizní tabulky!

Zvětšit

Náš rozhovor vznikl ještě před tím, než jsme se dozvěděli, že se sobotní zápas v Bzenci neuskuteční. Zeptali jsme se kapitána týmu Jiřího Bureše, s jakým očekáváním půjde tým FC Žďas Žďár nad Sázavou do druhé poloviny soutěže.

Úvodní kolo a zápas s lídrem tabulky Tišnovem se neodehrál, jak jsi to vnímal?

Nijak dramaticky, rozhodnutí komise beru jako správné rozhodnutí. Sice nám to prodloužilo čekání na první mistrák, ale vzhledem k počasí, jaké teď o víkendu panovalo to bylo dobře pro nás i pro diváky, že byl zápas přesunut.

Vraťme se k zimní přípravě, jak probíhala, jak jsi s ní ty osobně spokojen?

Zimní příprava probíhala podobně jako v předešlých letech.  Ze začátku se klasicky nabírala fyzička, bylo to vše s míčem, takže se to dalo. Jednotvárnost přípravy byla proložena o různé kompenzační cvičení v hale nebo na ACTIVU.

Zdravotně jsi se cítil celou přípravu v pohodě?

Mě osobně s přibývajícím věkem zimní příprava "baví" čím dál méně, navíc jsem si v prvním přáteláku poranil kotník a celou přípravu se to se mnou táhlo, ale snad už je vše v pořádku a bude to držet.

Jak vnímáš trenérskou změnu, která se po skončení podzimní sezóny odehrála?

Přijali jsem to jako hotovou věc. Trenér Vanko nám svůj odchod vysvětlil, takže nebyl důvod nad tím nějak spekulovat. Nové trenérské duo přineslo nové metody, změnu herního stylu a rozestavení. Teď máme jaro na to, vše vyladit.

Příští týden vás čeká Vrchovina, už se ty a kabina těšíš na derby?

Ještě jsme se o tom moc pořádně nebavili. Ale určitě to bude opět vyhecované derby, s dobrou diváckou kulisou, jen škoda že se se to odehraje hned z kraje jara a bohužel na umělce.

S jakým umístěním týmu budeš spokojen na konci sezóny?

Hlavní cíl pro jaro není umístění, máme prostor pro zapracování mladých hráčů, nachystat mančaft na další sezónu a zažít si nový herní styl. Ale i přesto bych rád hrál o špici, vím, že to nebude nic jednoduchého. Jaro v téhle soutěži je vždy divoké.

 Děkuji za rozhovor

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL