Hodnocení sezóny mladší žáci U13

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mládežnických mužstev, která působí v kategoriích Moravskoslezské ligy a divize. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Druhým týmem, který představíme je U13 mladších žáků, hrajíci nejvyšší žákovskou soutěž na Moravě.

U13 – mladší žáci

Trenér Procházka Petr - asistent Vambera Jiří

Tabulka SpSM - JIH: 11. místo - 15 bodů

Hodnocení sezóny:

V sezóně kluci velmi  dobře plnili tréninkovou docházku a z tréninku jsme přenášeli hodně věcí do zápasů. Každým zápasem se lepšila naše přechodová fáze, držení míče a v žádném zápase jsme neopouštěli od kombinační hry. V mnoha zápasech jsme proto působili lepším herním dojmem než soupeř.Slabinou na které musíme zapracovat je proměňování vyložených šancí a někdy i špatná psychika hráčů, při špatně se vyvíjejícím průběhu zápasu. Paradoxně při těchto stavech jsme někdy dokázali v posledních třetinách zápasu své soupeře dostat pod tlak, ale špatně rozehrané zápasy jsme již nedokázali zvrátit. Litujeme, že po náročné zimní přípravě se vlivem celostátní karantény neodehrála jarní část soutěže. Absolvovali jsme v listopadu a únoru  dvě třídenní soustředění ve Svratce, dále několik dvoufázových víkendových mini soustředění a kondičních cvičení. V přípravě jsme se utkali v pěti zápasech s týmy hrající českou žákovskou ligu, ve kterých jsme byli lepší v kombinační hře a soupeře jsme přehrávali i kondičně. To svádělo před jarními mistrovskými zápasy  k optimismu.Bohužel situace, která vedla k ukončení soutěží nám udělala za sezónou předčasnou tečku.

Nejvydařenější zápas sezóny:

Vyhrané zápasy s Boskovicemi, Třebíčí, Líšní a H.Brodem jsme zvládli vyhrát o pět a více branek. V těchto zápasech jsme jasně dominovali. Kolektivní výkon jsme předvedli v zápase s Prostějovem, kdy velice vyrovnané utkání skončilo naší výhrou 5:2. Další povedené výkony jsme předvedli v posledních třetinách zápasů. S Kroměříží jsme prohrávali po dvou třetinách 0:4 a málem dosáhli na remízu, zápas skončil 4:5. Slovácko jsme po prohře 5:12 v poslední třetině zatlačili na jeho polovině a tuto část hry vyhráli 4:1. Na body jsme sahali také ve Znojmě, kdy jsme vedli po 60 minutách o branku, ale soupeř nás tvrdou hrou v poslední třetině přetlačil k výhře 3:1.

Nejhorší zápas sezony

Nejhorší zápas jsme odehráli v domácím prostředí proti Vyškovu 2:12, kde jsme třetinu zápasu hráli vyrovnané utkání 1:1, ale poté jsme individuálními chybami dovolili soupeři několikrát v řadě skórovat. Druhý nepovedený zápas jsme odehráli ve Zlíně, kde jsme zápas nezvládli ve všech směrech a odešli vysoko poraženi.

Nejlepší hráči:

Každý hráč měl v našem kolektivu určité úkoly jak obranné, tak útočné. Vyzdvihli by jsme tedy celý náš tým, který táhl za jeden provaz.

Přehled střelců branek v mistrovských zápasech:

Čtrnáct hráčů vstřelilo v mistovských zápasech branku. To souviselo s naší snahou o útočnou hru, do které jsme nutili zapojovat se všechny hráče a hlavně obránce.

Přehled počtu odehraných mistovských zápasů :

Pavlík 14, Síč,14, Tichý 14, Boháček 14, Vaverka 13, Zdražil 13, Havránek 13, Polanský 13, Chmelík 13, Janík 12, Sklenář 12, Vambera 12, Mráček 7, Holec 4, Teplý 3, Toman 1.

Sehráli jsme v sezóně:

14 mistrovských zápasů

16 přípravných zápasů

2x halový turnaj na UMT v Brně, vždy 1. místo

Jak funguje Váš tým v době karantény?

V době karantény dostávají hráči individuální tréninkové plány,domácí úkoly.Ty obsahují kondiční, silovou i vytrvalostní složku.V rámci možnosti je zařazena také práce s míčem. Navíc máme  na internetu založenou  skupinu, na které s hráči komunikujeme, posíláme jim sem všechny pokyny, cvičení atd. Hráči si jako zpětnou vazbu natáčí ukázky svých tréninků a sdílí si je mezi sebou. V různých činnostech je motivujeme ke zlepšování svých výkonů.To je samozřejmě udrží v nějaké kondici, ale nenahradí jim to klasický trénink.

Závěrem by jsme chtěli poděkovat rodičům za úžasnou podporu a fandění ve většině jak domácích, tak i venkovních zápasech celé sezóny.