Hodnocení sezóny mladší dorost U17

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mládežnických mužstev, která působí v kategoriích Moravskoslezské ligy a divize. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Pátým týmem, který představíme je U17 mladších dorostenců, hrajíci dorosteneckou divizi.

U17 – mladší dorost

Trenér Balcar Stanislav – asistent Litochleb Tomáš

Tabulka MSDD: 8. místo – 23 bodů

Hodnocení sezóny:

Měli jsme to štěstí, že jsme si odehráli i jedno utkání na jaře (dohrávka s Třebíčí). Sezonu hodnotíme pozitivně, celkově končíme na 8 místě se ziskem 23 bodů a skóre 37:27 (7 výher, 2 remízy a 6 proher). V soutěži jsou tři velmi kvalitní týmy (Hodonín, Jihlava a Sparta Brno). Náš tým se zařadil do vyrovnaného středu tabulky, ze kterého jsme měli po zimní přípravě ambice zabojovat o příčky v první pětce soutěže. Hra se v průběhu podzimu zlepšovala a ani rotace v základní sestavě většinou nesnížila kvalitu týmového výkonu. Ceklově hra byla postavena na týmových prvcích se zaměřením na ofenzivní hru.

Nejvydařenější zápas sezóny

Zde je to pro nás utkání proti Spartě Brno a výhra 3:0 (2:0). Je to jediná ztráta bodů Sparty ze všech 15 utkání. A i dnes, když si na to zářijové utkání vzpomeneme, jsme na kluky hrdí. A závěrečná děkovačka od rodičů, to byl zážitek pro všechny. Bylo to utkání, kdy každy bojval za každého až do poslední minuty. Soupeře jsme přehráli v nasazení, důrazu, přesnosti přihrávek a samozřejmě v zakončení. To utkání bylo ofenzivní z obou stran, ale naš tým byl odhodlanější vyhrát a zaslouženě zvítězil.

Jarní dohrávka s Třebíčí, kdy jsme ve značně okleštěné sestavě s využitím i kluků z U15 a brankářem na pozici hrotového útočníka v základní sestavě, vyhráli 4:1.  Bylo taktéž velmi vydařeným utkáním a příslibem pro dobré jaro. Bohužel osud tomu chtěl jinak.

Nejhorší zápas sezony

Prohra v Pelhřimově 4:1. Hra pouze po pokutové území, bez zakončení na branku. Celé utkání jsme kombinovali, drželi míč, byli v poli silnější, ale zakončení nepřišlo. Neustále se hledal pouze lépe postavený spoluhráč a domací nás brejky trestali. Když už se na náš zmar nemohl dívat domácí obránce, tak si z 25 metrů vstřelil vlastní branku. Zbytečné ztráty jsme zaznamenali i v Kohoutovicích a Kyjově.

Nejlepší hráči:

Zde nebudeme určovat. V týmu se každý snažil plnit svoji roli a hra byla postavena na týmovosti.

Přehled střelců branek za podzim(sezónu):

Nejlepším střelcem se stal Martin Bureš s 11 zásahy, následován Davidem Srnským a Lukášem Krejčím se 7 zásahy.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim(sezónu):

Mezi nejvytíženější hráče patřil Jirka Osmík 1356 minut a pouze 1 minuta mu chyběla na první místo v soutěži (statistiku jsme nesledovali), David Novotný 1323 minut, David Srnský 1209 minut.

Jak fungoval Váš tým v době karantény?

Tým dostal volnost v přípravě. Je to životní zkušenost pro všechny a vlastně velká šance zjistit co nám ten fotbal přináší a co nám teď vlastně chybí (parta, kabina, radost z výhry, poučení z prohry, cesta ospalým autobusem na druhý konec Moravy?). Je to šance, která už nepříjde (v to pevně věříme). Na tomto se shodl náš trenérský tým. Víme, že někdo jezdí na kole, jiný si jde zaběhat apod. Ale organizovaně to kluci od nás nemají.

Závěrem, díky všem hráčům, rodičům a funkcionářům klubu za podporu během této netypické sezóny (2019/2020).

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit