Havlíčkův brod schytal doma pěkný výprask!

V předehrávaném 25. kole divize jsme  ve čtvrtek 10. května vyloupili Havlíčkův Brod, když jsme domácí potupili čtyřmi góly a navíc jsme ještě neproměnili penaltu!

SLOVAN H. BROD – FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.  0:4(0:1)

Začátek zápasu začaly oba týmy opatrně a nikdo nechtěl udělat chybu. Až první vážnější akce zápasu skončila brankou. To si ve 13. minutě na centr z levé strany naskočil Vopršal, jeho hlavička skončila na tyči, ale Janů byl na svém místě a dorazil míč za záda bezmocného Zelenky - 0:1. V 17. minutě mohlo být ještě veseleji. Po rohovém kopu se dostal na malé vápno míč k Tomáši Peňázovi, ale ten trefil jen domácího brankáře. Následující minuty přinesly urputný boj spíše o střed hřiště. Další vzruch tak přinesla až 37. minuta, kdy byl ve vápně faulován Vopršal. Ten se také postavil k exekuci pokutového kopu, ale jeho střelu Zelenka vyrazil a dobíhající Kunstmüller trefil tyč. Těsným jednobrankovým vedením, tak skončil první poločas.

Druhý poločas domácí začali počátečním tlakem, ale naráželi na naši dobře organizovanou obranu. V 59. minutě však přišla rychlá akce, když míč za obranu dostal Trojánek a po jeho hokejovém blafáku již nešlo netrefit prázdnou branku - 0:2. Následovala čtvrthodina, kdy se hra odehrávala ve středu pole. Od 75. minuty jsme již plně přebrali iniciativu a soupeře přehrávali líbivou kombinační hrou. Domácí již doslova rezignovali, a proto přišli další naše gólové momenty. V 83. minutě po hezké akci Vopršala zakončoval Henzl, ale jeho střelecký pokus domácí obrana s námahou odvrátila na roh. Po jeho rozehrání již mohla žďárská radost vypuknout naplno, když Vitásek nehlídán na malém vápně z voleje dopravil míč do sítě - 0:3. To jsme si již s domácími pohrávali jako kočka s myší a po pěkné kombinaci dorazil odražený míč do opuštěné branky Henzl - 0:4. Z Havlíčkova Brodu jsme si tak odvezli z derby utkání důležité a zasloužené tři body!

Góly FC Žďas: 13. Janů, 60.Trojánek, 83. Vitásek, 89. Henzl  Rozhodčí: Buček ŽK: 2:1  Diváci: 195  Poločas: 0:1.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Peňáz T., Komínek, Fiala, Vitásek -  Janů(70. Henzl), Trojánek, Musil(75. Švoma), Nedvěd, Kunstmuller(88. Machatka) - Vopršal.