Generálka na sezonu úplně nevyšla - Mladší žáci - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Generálka na sezonu úplně nevyšla

O víkendu 12. a 13. srpna sehráli mladší žáci FC Žďár dva přípravné zápasy na novou sezonu, na něž ve středu 16. srpna navázala generálka proti Vysokému Mýtu.

FC HLINSKO - FC ŽĎÁR N. S. 4:1 (1:1)

V utkání s velmi silným soupeřem se hrál v prvním poločase výborný fotbal ve vysokém tempu. Soupeř se ujal vedení po rohu, kdy jsme nepokryli hlavičkujícího hráče. Po našem vyrovnání jsme soupeře do konce poločasu přehrávali a výsledkem byla nastřelená tyč hlinecké branky. Po změně stran rozhodla první desetiminutovka, kdy si vybral slabší chvilku náš brankář a dvěma slepenými góly se dostali domácí do vedení.  Laciné vedení Hlinska zanechalo na našich hráčích stopy a zápas jsme již dohrávali v útlumu. V závěru zápasu jsme opět nastřelili tyč a soupeř definitivně rozhodl po rohovém kopu, kdy domácí hráč využil svoji výškovou převahu a  trefil hlavou šibenici.

Branka: Stoček.
Sestava: Krčál - Koutník, Čejka, Vavřínek, Hlaváč, Pelikán, Stoček, Šikula, Prokůpek, Vaněk, Seknička.

SK BYSTŘICE N. P. - FC ŽĎÁR B 4:5 (2:4)
První poločas se hrál dobrý fotbal, když domácí hrozili rychlými protiútoky. My jsme byli produktivní a ještě minimálně tři další tutové šance zahodili. Po změně stran jsme začali vlažně a domácí nás potrestali brankou, na kterou jsme záhy odpověděli a zápas i přes nedobrou hru v obraně dovedli do vítězného konce.

Branky: Suský 2, Prokůpek, Čejka, Šikula.
Sestava: Vokoun - Mach, Tuna, Prokůpek, Procházka, Suský, Šikl, Souček, Koutník, Čejka, Stoček, Šikula.

SK VYSOKÉ MÝTO - FC ŽĎÁR N. S. 7:4 (3:1)
Proti účastníku první české žákovské ligy jsme nastoupili v hodně kombinované sestavě. Utkání hrané 2 x 35 minut se proti nám vystřídali po poločase vždy dva rozdílné týmy. Zápas probíhal od začátku ve vysokém tempu a my jsme se ve 27. minutě dostali do vedení. Domácí však na samém konci poločasu během tří minut využili našich chyb a třikrát skórovali. Po změně stran se hrál dále vyrovnaný zápas, v němž jsme si vypracovali i několik nadějných šancí, ale domácího brankáře se nám podařilo překonat jen třikrát. Domácí pak do naší otevřené obrany skórovali v poslední vteřině a pak se již pískal konec zápasu.

Branky: Hlaváč, Seknička, Polívka, Suský.
Sestava: Vokoun - Koutník, Čejka, Vaněk, Mach, Polívka, Stoček, Hlaváč, Seknička, Prokůpek, Suský, Souček.

Tuto sobotu 19. srpna přivítá v úvodním kole krajského přeboru naše Áčko od 9.00 Pelhřimov.  Nedělní úvodní zápas B týmu v krajské soutěži v Přibyslavi byl odložen na čtvrtek 28. září.