FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Fantazie, divize je zachráněna!!!

Dokázali to. Fotbalisté Žďáru nad Sázavou zdolali v závěrečném divizním kole Pelhřimov a díky vysoké prohře Bystřice v Hodoníně mohou slavit pomalu se vzdalující záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži.

FC ŽĎAS ŽĎÁR - FK PELHŘIMOV 2:0

V malém krajském derby potřebovali fotbalisté Žďáru bezpodmínečně tři body k tomu, aby vůbec mohli uvažovat o záchraně divize. Hra v první půli nebyla z jejich strany špatná, ale Vopršal, Jurnečka ani Mašek nedokázali své nadějné akce dotáhnout do úspěšného konce. „Byli jsme málo důrazní a balon jsme nesledovali do poslední chvíle,“ zlobil se na své ovečky trenér Žďáru Jozef Vanko. V poslední minutě se ale mohl radovat. Lubor Trojánek prošel mezi čtyřmi hráči Pelhřimova a umístěnou střelou otevřel skóre. „O půli jsem přesto musel hodně zvýšit hlas, protože jsem nebyl spokojený,“ řekl Vanko.

Deset minut po změně stran připravil Vopršal gól na zlatém podnose Jurnečkovi, který zvýšil na 2:0. Stejným výsledkem pak také zápas skončil. Díky porážce Bystřice v Hodoníne to tak znamená, že FC Žďas uhájil divizní příslušnost i pro příští sezonu. „Doposud s žádným týmem, které jsem vedl, jsem ještě nezažil sestup. Proto mě těší, že to tak dopadlo i nyní. Myslím si, že zvítězila fotbalová spravedlnost, doma jsme podávali dobré výkony, venku už to bylo horší. Už se těším na to, až se uzdraví Pohanka s Nedvědem a dorazí čtveřice vytipovaných posil, kteří by měli výrazně zkvalitnit kádr do dalšího ročníku,“ uvedl již uvolněný trenér Žďáru.

Góly: 45. L. Trojánek, 55. Jurnečka. Rozhodčí: Vostrejž. ŽK: 0:4. Diváci: 220. Poločas: 1:0.
FC Žďas: Sobotka – Bureš, Wasserbauer, Štursa, T. Trojánek – Jurnečka (85. Machatka), R. Sodomka, Mašek, Russ (67. Frieb) – L. Trojánek (88. Z. Peňáz), Vopršal.
FK Pelhřimov: Zavadil - Vlk, D. Poul, Vacek, Pícha - Kmoch, Horký (46. Mazač), Hanousek (65. Bumbálek), Bartoň – Obranec, Mazanec.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL