FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

EKG vyšetřování mladých fotbalistů U16 - U19

Studie FIFA - bezplatné EKG vyšetřování mladých fotbalistů U16-U19. V úterý 28.1.2020 od 16,00 hod. proběhne v naše klubu testování klidového EKG u hráčů U16-U19.

Konkrétně se jedná o snímání klidového EKG u mladých fotbalistů k odhalení eventuálních abnormalit. 

EKG budou snímat zkušení zaměstnanci firmy BTL na hřišti/v přilehlých prostorách, bude trvat několik minut a budou je zasílat elektronicky k centrálnímu vyhodnocení na II. interní kliniku 1. lékařské fakulty v Praze (lékařům pod vedením Doc. MUDr. Viléma Danziga, PhD, zástupce přednosty kliniky). Snímání a vyhodnocení EKG bude zásadně důvěrné a nedostupné pro jiné osoby, protože všichni zúčastnění lékaři jsou vázáni profesionální mlčenlivostí.  Pouze v případě abnormálního nálezu bude tento záznam  konzultován s hráčem/rodiči a hráč bude pozván k dalším podrobnějšímu vyšetření. Z toho tedy vyplývá další benefit pro hráče – bezplatné a bezodkladné vyšetření na špičkovém kardiologickém pracovišti v Praze.

Statistické plošné vyhodnocení všech záznamů potom bude publikováno na kongresu lékařské komise FIFA a v odborném časopise, opět zcela anonymně ve vztahu k hráčům. K tomu potřebujeme sběr dat mnoha hráčů, proto jsme si dovolili Vás oslovit.

Snímání EKG je pro kluby a všechny hráče bezplatné a naopak výhodné, protože hráči nebudou zatíženi dopravou do vyšetřovacích středisek, ale vyšetření proběhnou v jejich známém prostředí. Samozřejmě je účast ve studii, tedy EKG vyšetření, dobrovolná.

První výsledky studie byly předneseny na kongresu lékařské komise FIFA v Londýně na stadionu Chelsea v r. 2019 a byly přijaty velmi pozitivně. Studie by paralelně měla probíhat i na Slovensku v součinnosti s FIFA Medical Centre of Excellence v Košicích. 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 POLNÁ

 Sobota  | 6.6.2020

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL