Dvě branky během minuty znamenaly dělbu bodů!

Ve 12. kole divize jsme si v domácím prostředí proti Staré Říši připsali na podzim první remízový výsledek, který nás posunul na třetí místo v tabulce.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FSC STARÁ ŘÍŠE  1:1  (1:1)

Rozhodčí: Pospíšil ŽK: 4:3 Diváci: 180  Poločas: 1:1 Branky:  27. L. Trojánek - 26. Plichta
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád – Komínek, Trojánek T., Fiala – Bureš (62. Švoma), Sodomka, Vitásek, Nedvěd, Trojánek L. – Henzl (77. Šindelka), Vopršal.

Utkání jsme začali před 180 diváky aktivně a ve 2. minutě po rozehraném volném kopu Fialy hostující obrana odvrátila nebezpečný centr na rohový kop. Ve 14. minutě se dostal k míči za vápnem ke střele Lubor Trojánek, ale jeho střela letěla vedle. V ještě větší příležitosti se po přihrávce Sodomky ocitl v 15. minutě Nedvěd, ale jeho dloubáček jen těsně minul horní břevno. Poprvé o sobě dali vědět také hosté v 21. minutě, ale střela Vacka šla jen do boční sítě. Ve 24. minutě se po pěkné akci málem dostal do dobré pozice Nedvěd, ale jeho pokus skončil vysoko nad. Ve 26. minutě přišel nevídaný gól. To naši malou domů chtěl vyřešit brankář Konrád odkopnutím, ale trefil jen hýždě Plichty, od kterých se míč odrazil do sítě - 0:1. Naštěstí se hned z rozehrání dostal míč k Henzlovi, ten krásně uvolnil Lubora Trojánka, který zakončil míč do protipohybu Jíchy - 1:1. Ve 29. minutě jsme již mohli jít do vedení, ale krásnou akci zakončenou střelou Lubora Trojánka vychytal Jícha. Ve zbytku poločasu již bylo vidět jen spoustu soubojů a žluté karty, které rozdal na obě strany dnes průměrně pískající rozhodčí Pospíšil. Do šaten se tedy odcházelo za remízového stavu.

Druhý poločas jsme začali znovu lépe a v 50. minutě protáhl Jíchu z přímého kopu Fiala. Hosté hrozili již jen z brejků a jeden z nich musel likvidovat v 57. minutě Konrád. Na hřišti přibývalo nervozity a během pěti minut vytáhl rozhodčí Pospíšil třikrát žlutou kartu. Další šance tak přišla až v 74. minutě, kdy se po skrumáži dostal míč k Vitáskovi, ale jeho slabá střela našla připraveného Jíchu. V 77. minutě se připomněli opět hosté, ale střelu Kvycha zlikvidoval spolehlivě Konrád. V 82. minutě jsme při dobývání branky hostí mohli jít do touženého vedení, ale střela Komínka šla vedle levé tyče. A tak mohli nakonec rozhodnout v 84. minutě hosté. Po rychlém brejku předložil Kvych tisíc procentní tutovku Plichtovi, ale ten nechal vyniknout Konráda, který tygřím skokem předvedl zákrok roku. To bylo také v tomto zápasu poslední zajímavé, a proto zápas nakonec skončil asi spravedlivou remízou.

Příští utkání zajíždíme v neděli  28. října do Tasovic, kde je výkop utkání v 14.30 hodin.

Fotky z utkání ve fotogalerii: Autor Zdeněk Smejkal