Druhá domácí výhra naší U19

V sobotním utkání si naši dorostenci poradili s týmem ze Znojma. Žďárští dvakrát dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a zvítězili těsným rozdílem 4:3.

FC ŽĎÁR N. S. U19 – 1. SC ZNOJMO 4:3

Zápas pro domácí začal nejhorším možným způsobem. Hned v 6. minutě rozhodčí nařídil velice přísný pokutový kop pro hosty po obraném zákroku Vokouna. Ten proměnil Jucha a poslal tak hosty do rychlého vedení. S odpovědí nečekali domácí dlouho a hned v následující minutě nacentroval míč do vápna Švoma. Zcela osamocený Henzl hlavou umístil míč k levé tyči a vyrovnal na 1:1. Ve 13. minutě se ale opět měnil stav utkání. Hostující Jucha utekl domácí obraně a chladnokrevně zakončil pod břevno. Ve 27. minutě bylo vyrovnáno po krásné akci domácích. Akce začala u obránců, pokračovala po ose Kulhánek, Švoma, Henzl a poslední jmenovaný po zemi překonal hostujícího brankáře. Ve 45. minutě Henzl vybojoval míč u obranného vápna, našel Kulhánka, který dlouhým pasem přesně přihrál na nabíhajícího Švomu. Ten se v samostatném nájezdu nemýlil a dokonal tak obrat v utkání. Ve druhé půli se domácí snažili navýšit svůj náskok, ale bohužel z mnoha šancí se branku přidat nepodařilo. Hosté vyrovnali z přímého kopu v 78. minutě, kdy Sysel otřel míč o pravou tyč a nedal tak brankáři sebemenší šanci. Domácím se ale přeci jenom podařilo ve velmi bojovném utkání přidat ještě jednu branku. Henzl se prosadil ve vápně a střelou na přední tyč dokonal hattrick. Zbytek utkání si již domácí pohlídali a zvítězili tak 4:3.

Góly: 8., 27. a 84. Henzl, 45. Švoma – 7. a 13. Jucha, 78. Sysel.
Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 0:1. Diváci: 20. Poločas: 3:2.
FC Žďár U19: Šenkýř – Blažíček, Vokoun, Růžička, Pešek – Sláma, Kulhánek, Švoma, Henzl (89. Srnský), Lukáš – Poul (66. Potocký).

Hodnocení trenéra: Utkání pro nás nezačalo vůbec dobře a z penalty jsme brzy inkasovali. Důležité bylo, že jsme se z obdrženého gólu vždy dokázali zvednout. Vedení hostů jsme dvakrát dotahovali, a nakonec celý výsledek otočili, což by nám mohlo zvednout sebevědomí pro nadcházející zápasy a udělat bodovou sérii. Výhra byla zasloužená a utkání všichni kluci odmakali, jak mají a opět se ukázalo, že je to hlavně o nás.

Hodnocení hráče (Jan Henzl): Podle mého názoru byl tento zapas z naší strany asi nejlepší z dosavadní sezóny, bylo na nás vidět, že jsme do toho dali celé srdíčko, každý na hřišti nechal své maximum, a výsledek se po právu dostavil.