Dorostenci uspěli v Boskovicích jen napůl

Zatímco naše U19 dokázala přivést tři body, U17 vyfasovala nepříjemný debakl.

FC Boskovice - FC ŽĎÁR U19 1:2

Góly Žďáru n. S.: Vokoun, Henzl.

Starší dorost veze z Boskovic tři body Do prvního jarního zápasu vstupoval dorost Žďáru s vědomím, že na konci sezóny dojde k reorganizaci soutěže, což znamená, že musí starší dorost skončit nejhůře na 5. místě, aby měl úplnou jistotu udržení Divize. Na úvod jarní části dorostenci zajížděli do Boskovic. Starším se vstup do zápasu, stejně jako celá první půle nepovedla úplně podle představ. Domácí si vytvořili několik slibných příležitostí, ale dokázali využít pouze tu z 28. minuty, kdy se prosadil domácí Grenar střelou z pravé strany. Naši se probrali až po obrženém gólu, ale Bob Sláma mířil v místo do odkryté branky těsně nad. Další šance skončila mimo branku a když tvrdou střelu Lukáše bravurně zneškodnil domácí golman, šlo se do šaten za stavu 1:0 pro domácí. Do druhé půle vstoupili žďárští fotbalisté jako vyměnění a jednoznačně převzali otěže zápasu. V 53. minutě vyrovnal přesnou střelou z hranice vápna Tomáš Vokoun. V 62. minutě se podařilo Janu Henzlovi vystihnout nepřesnou malou domů a dostal naše hráče do vedení. Bohužel další šance Vokouna, Lhotského a hlavně samostatný nájezd Henzla k navýšení skóre nevedly. V samotném závěru měli hráči Boskovic vsadili vše na dlouhé nákopy do hostující šestnáctky, ale hostující obrana v čele s golmanem Landsmanem vše zvládla a tak si naši dorostenci odvezli cenné 3 body.

FC Boskovice - FC ŽĎÁR U17 8:1

Gól Žďáru n. S.: Titauer.

Mladší dorost nevstoupil do zápasu špatně. Již ve 2. minutě šli naši hráči sami na brankáře, ale bohužel se jim nepodařilo dopravit míč do sítě. V 9. minutě se dostali do další slibné příležitosti žďárští fotbalisté, ale opět mířili mimo tři tyče domácí branky. Ve 26. minutě tak přišel trest v podání domácích hráčů, kdy se po centru zboku a přesné hlavičce dostali do vedení. Od tohoto momentu byl zápas jednoznačně v režii domácích hráčů. Jediným světlým momentem zápasu byla branka Jana Titauera, který povedeně trefil odkrytou branku. Konečný výsledek zápasu byl 8:1.