FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Dopředu jsme si mohli více dovolit, říká k derby Wasserbauer

Štěpán Wasserbauer, stoper FC Žďár

Stoper FC Žďár Štěpán Wasserbauer byl jedním z pilířů naší sestavy k zisku bodu za nerozhodný výsledek 1:1 v nedělním derby na Vrchovině. Pro náš web se zkušený obránce za tímto zápasem ohlédl.

Štěpáne, derby s Vrchovinou skončilo zřejmě spravedlivou remízou 1:1. Jak jsi viděl celý zápas, bod je zřejmě dobrý?
Nám se venku dlouhodobě nedaří, a to jak herně, tak i výsledkově. Proto si myslím, že remíza je dobrým výsledkem, i když se domnívám, že naše hra, tím hovořím hlavně o hře směrem dopředu, mohla být lepší.

Pro Tebe to bylo už několikáté derby, lišilo se nějak od těch předešlých?
Pokud to vezmu z předešlých zápasů na stadionu v Novém Městě, tak jiné určitě bylo. V první řadě jsme na tom byli kvalitativně mnohem lépe než v předchozích utkáních. Navíc jsme se na ně daleko lépe připravili a nedovolili jsme jim hrát to, co chtěli. Tím jsme hráče Vrchoviny donutili k tomu, že spíše jen nakopávali, což bylo znát hlavně ve druhé půli, kdy jsme je už k ničemu nepustili. Docela mě tím překvapili, čekal jsem, že do nás půjdou mnohem více kombinačně.

Jak už jsi zmínil, především směrem dopředu naše hra občas poněkud vázla. Myslíš si, že atmosféra derby mohla na některé, především mladší hráče, opravdu zapůsobit?
Určitě na některé dolehla atmosféra šesti stovek diváků na stadionu, ale na některé také to, že jde o derby právě s Vrchovinou. Někteří kluci předtím působili na Vrchovině a možná tak měli trošku svázané nohy. Je to škoda, protože si myslím, že jsme mohli kvalitativně podat o něco lepší výkon.

Nyní nás doma čeká Polná, které úvod nového ročníku vyšel na výbornou. V minulé sezoně jsme se Slavojem dvakrát prohráli, jak na něj?
Polná je jedním z týmů, na které se nám příliš nedaří. Doma rozhodně chceme bodovat, ale narazíme asi na nejkvalitnější mužstvo v divizi. Hráči Polné spolu hrají pohromadě už několik let, většina mužstva je v ideálním věku, bude to hodně těžký zápas.

V minulosti jsi v Polné působil v roli asistenta trenéra. Proběhne nějaké špičkovaní s hráči soupeře?
Asi určitě ne, protože od té doby, kdy jsem v Polné působul, zbylo v kádru úplné minimum hráčů, s kterými jsem se znal. Něco tak proběhne spíše s jejich trenérem Michalem Lovětínským, se kterým jsem něco odehrál, možná jedině ještě s gólmanem Jindrou Skočdopolem. Ale asi na nic takového nedojde.

A jak tedy na ně?
Polná má obrovsky silnou ofenzivu, ale vzadu by mohli být přece jenom zranitelnější. Proto musíme vyjít z maximálně zabezpečené defenzivy, hlavně brzy neinkasovat. Hrajeme doma, proto věřím, že si v ofenzivě dovolíme mnohem víc, než v Novém Městě.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL