Derby v přípravě skončilo smírně!

Za pěkného počasí a před početnou diváckou kulisou nastoupili žďárští fotbalisté ke svému třetímu přípravnému utkání proti Vrchovině, která je v této sezóně nováčkem MSFL, kde bojuje o záchranu.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - SFK VRCHOVINA  2:2  (1:1)

Rozhodčí: Stratený Diváci: 200  Poločas: 1:1 Branky:  38.Kovář, 55. Henzl
FC Žďas Žďár n. S.:  Svoboda – Štursa, Šindelka, Trojánek T. – Komínek, Sodomka, Nedvěd, Kunstmüller, Fiala – Kovář, Trojánek L.

Do 2. poločasu střídali: Vokoun, Henzl, Vitásek, Peňáz T., Švoma, Janů, Frieb

Poprvé v přípravě se trenér Nedvěd mohl spolehnout na kompletní sestavu našich fotbalistů a rozložit tak síly do obou poločasů. Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně a od prvních minut jsme na třetiligového soupeře vlétli. Hned po pár minutách jsme měli obrovskou příležitost, když Kovář utekl po pravé straně, našel ve vápně volného Lubora Trojánka, který svůj pokus ale směřoval mimo tři tyče Šmídovy brány. Tlak našich fotbalistů i nadále neustupoval, byli jsme důraznější a dobrou kombinací a vysokým presinkem jsme si vytvářeli další šance. Vrchovina držela čisté konto jen díky výbornému Šmídovi, který si poradil s pokusy Trojánka i Kováře. Překvapivě se dostali do vedení ale hosté, když ve 33. minutě zahrál bývalý hráč Žďáru Lukáš Michal volný přímý kop a balón proletěl celým vápnem až za záda Svobody – 0:1. Naši fotbalisté dokázali po chvíli na vedoucí branku odpovědět. Sodomka dobrým presinkem sebral míč Skalníkovi, míč se dostal na osamoceného Kováře a ten samostatný nájezd s přehledem proměnil – 1:1.

Do druhého poločasu nastoupily na oba týmy v obměněných sestavách. Za Vrchovinu nastoupil na hrotu Matěj Vopršal, který ještě na podzim dával góly v našem dresu a hned po třech minutách ukázal, proč si vysloužil angažmá ve vyšší soutěži, když stál na správném místě a zvýšil vedení Vrchoviny na 1:2. Naši fotbalisté ale dokázali na vedení hostů stejně jako v prvním poločasu brzy odpovědět. Na Švomův balón za obranu si naběhl Henzl, utekl všem zadákům Vrchoviny a střelou k pravé tyči vyrovnal – 2:2. Po zbytek utkání si ještě oba týmy vytvořily několik slibných šancí, ale jak domácí Svoboda, tak Šmída za svá záda už žádný gól nepustili a přátelské derby tak nenašlo vítěze.

K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu 23. 2. do Pardubic, kde se utkáme v 15.30 hodin s místní rezervou.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit