Derby skončilo spravedlivou remízou!

Momentka ze zápasu proti Slovanu Bzenec

Dlouho očekávané divizní derby mezi fotbalisty Vrchoviny a FC Žďár příliš kvalitní podívanou nenabídlo. V převážně bojovném utkání se oba celky gólově prosadily pouze jednou, remíza tak zřejmě odpovídala průběhu hry.

SFK VRCHOVINA – FC ŽĎÁR N. S. 1:1

Na derby dorazilo více než pět stovek nažhavených diváků, kteří očekávali kvalitní fotbalovou podívanou. Je otázkou, zda odcházeli spokojení, protože zápas sice měl poměrně vysoké tempo, i nasazení obou týmů bylo příkladné, ale z obou stran tomu chybělo více fotbalové kvality. Ta zřejmě scházela právě kvůli tomu, že ani jeden z mančaftů nechtěl udělat zbytečnou chybu.

O něco aktivněji začala domácí Vrchovina, ale první náznak šance jsme měli my. Ve 12. minutě se pěkně uvolnil Trojánek, přihrál Vopršalovi, ten se však místo zakončení utopil v kličkách. O pár minut později podcenil Fiala přizemní centr, míč přes něj propadl k Blažíčkovi, levý bek Žďáru však dokázal jeho střelu srazit na roh. Ve 29. minutě se po odvráceném rohu zničehonic zjevil v šanci domácí stoper Smetana, ale naštěstí pro nás nemířil přesně. Tři minuty před půlí utekl po levé straně Dočekal, jeho nikterak nebezpečný centr po několika odrazech od hráčů Žďáru div že neskončil za zády Konráda.

Vstup do druhé půle vyšel našim barvám na výbornou. Hned v první minutě totiž Prokopec ve vápně nesmyslně (a hlavně evidentně) rukama přistrčil Vopršala a sudí Machač, který nepodlehl atmosféře, okamžitě ukázal na penaltový puntík. Sám postižený vzal zodpovědnost na svá bedra a vedli jsme 1:0. Z vedení jsme se bohužel neradovali dlouho. Místo toho, abychom využili psychologické výhody vedoucí branky, nechali jsme se zatlačit před vlastní vápno a v 53. minutě jsme za pasivitu pykali. Po rohu se míč dostal k Michalovi, na jeho centr na zadní tyč nikdo ze žďárských hráčů nereagoval a nikým nehlídaný Smetana srovnal na 1:1. Byla to z obou stran pohříchu opravdu jediná pořádná fotbalová pasáž zápasu.

Hra se po gólových situacích vrátila zpět do normálu. Opět pouze boj, některé tvrdší zákroky z obou stran, ale pořádná šance žádná. Za zmínku stál snad jen oblouček našeho Štursy, který dorážkou z velkého vápna mohl vrátit Žďáru vedení. Oba kluby se tak z derby po dlouhé době rozešly nerozhodným výsledkem. Vzhledem k průběhu zápasu a venkovnímu prostředí lze hovořit o bodu plusovém.

Góly: 53. Smetana – 47. Vopršal (PK). Rozhodčí: Machač. ŽK: 1:4. Diváci: 510. Poločas: 0:0.
Vrchovina: Juran – Chalupa, Vícha, Smetana, Prokopec – K. Skalník, Zbytovský (9. Blažíček, 79. Ošmera), Michal, Wolker (89. Košík), M. Skalník – Dočekal.

FC Žďár n. S.: Konrád – Štursa, Wasserbauer, Šindelka, Fiala – Komínek, Vitásek, R. Sodomka (63. Kunstmüller), Bureš (85. Mašek) - Trojánek, Vopršal (79. Jurnečka).