Derby skončilo smírně!

V osmém divizním kole jsme se utkali na hřišti nováčka soutěže Bystřice n.P. a po rozdílných výkonech v obou poločasech jsme si odvezli zasloužený bod.

BYSTŘICE N.P. - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 2:2(2:0)

​​​​​​Rozhodčí: Švehla ŽK: 2:7 ČK: 0:0 Diváci: 210  Poločas: 2:0 Branky: 10. a 22. Svoboda - 74. L. Trojánek, 89. Švoma
FC Žďas Žďár n. S.: Tomáš Jícha - T. Trojánek, Šindelka, Lukáš(22.Janů, 71. Vokoun), Růžička(77. T. Peňáz) - Frieb, Švoma, Sodomka, Henzl, - Komínek(46.Kunstmüller) L.Trojánek.

Do derby vstoupili lépe domácí a v 10. minutě se do míče levačkou opřel z třiceti metrů Svoboda a poslal domácí do vedení - 1:0. Ve 22. minutě zahrávali domácí standardku a byl to opět Svoboda, který hlavou překonal Jíchu podruhé - 2:0. Ve 26. minutě se připomněli také hosté, ale po závaru před brankou se míč přes hradbu hráčů do branky nedostal. V 32. minutě se domácí dostávali do další šance, ale střelu ze strany zastavila boční tyč.Poslední vážnou situaci předvedli hosté v 36. minutě, kdy roh směrovaný na zadní tyč, hlavou  nedokázal usměrnit za Petrova záda Tomáš Trojánek.

Druhý poločas se dvacet minut nic vážnějšího nedělo, domácí totiž hrozili hlavně z brejků. To hosté v 74. minutě podnikli po levé straně rychlou akci a po centru se míč dostal ve vápně k Luboru Trojánkovi, který střelou po zemi snížil - 2:1. Domácím v těchto chvílích již docházely síly, a proto hráli na brejkové akce, které ale brankou neskončily. Opět to byli ale hosté, kteří v 89. minutě vedli po levé straně další rychlou akci, kterou zakončil z velkého vápna střelou vzduchem Švoma - 2:2. Tak také skončilo i konečné skóre zápasu, i když se ještě oba celky snažily strhnout vedení na svoji stranu.