Derby s H.Brodem nepoznalo vítěze!

V nedělním dopoledni se v utkání 20.kola divize body dělily a derby mezi FC Žďas a H.Brodem skončilo smírně 1:1.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - SLOVAN H.BROD 1:1 (1:0)

Rozhodčí: Jahoda ŽK: 2:3 ČK: 1:1(94.Šindelka - 94.Vrzal) Diváci: 190  Poločas: 1:0 Branky: 41.Sodomka - 54.Vrzal
FC Žďas Žďár n. S.: Svoboda - Fiala,T.Trojánek, Štursa, Šindelka - Vitásek,Sodomka, Nedvěd ,Švoma (57. Komínek) - L.Trojánek, Henzl(57. Kunstmüller)

V chladném nedělním dopoledni začal zápas nepřesnostmi na obou stranách. Do první velké příležitosti se dostal po hezké kombinaci v 10. minutě Henzl, ale z malého vápna přestřelil. Ve 13. minutě se uvolnil na velkém čtverci Nedvěd, ale jeho přízemní střelu Kubát vyrazil s námahou na roh. Poté se také osmělili ve 23. minutě hosté a po standardtce zakončené hlavou skončil míč na Svobodových rukavicích. V 34. minutě našel Štursa v dobré pozici Nedvěda, ale jeho střela skončila po teči rohovým kopem. To už tlak domácích sílil a hosté se již jen bránili na svojí polovině. Ve 41. minutě se poprvé měnilo skóre, to když Sodomka využil důrazu u tyče a protlačil míč za brankovou čáru - 1:0. Tak také skončil první poločas, ve kterém měli domácí jasnou územní převahu.

Druhý poločas začali domácí opět aktivně a v 50. minutě z velkého vápna minula jen těsně levou tyč střela Lubora Trojánka. Hosté se dostali v 54. minutě k zahrání přímého kopu a centr si našel hlavu Vrzala, který střelou pod břevno vyrovnal - 1:1. V 63. minutě to byli opět hosté, kteří zahrozili po brejku z levé strany, ale nebezpečná střela skončila těsně vedle. V 75. minutě se po rohovém kopu dostal míč na hlavu Tomáše Trojánka, ale ten poslal míč v nadějné pozici nad branku. Další roh v 87. minutě skončil po hlavičce Komínka opět nad brankou a následný domácí tlak již branku nepřinesl a tak se body v derby dělily.

Příští utkání zajíždíme v pátek  19. dubna do Strání, kde je výkop utkání v 16.00 hodin.