Derby s Bystřicí vyznělo jasně pro naše mladíčky! - Mladší žáci - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Derby s Bystřicí vyznělo jasně pro naše mladíčky!

Mladší žáci FC Žďár se třetí zářijovou sobotu utkali s rovesníky z nedaleké Bystřice nad Pernštejnem. Po jasném průběhu jsme získali další tři body do tabulky krajského přeboru.

FC ŽĎÁR N. S. – SK BYSTŘICE N.P.  7:1 (5:0)

V pátém kole krajského přeboru nás čekalo v domácím prostředí okresní derby s Bystřicí. Již od začátku zápasu bylo jasné, že nás opět čeká dobývání bystřické branky. Hned od první minuty jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a po stálé převaze a pěkných brankách se v 15. minutě dostali do čtyřbrankového náskoku. Hosté se na naši polovinu dostávali jen ojediněle a když přestáli i několik závarů před svojí brankou, poločasový hvizd rozhodčího byl pro ně nakonec vysvobozením.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět výborně a po šesti minutách vedli již o sedm branek. Soupeř, který rezignoval na hru dopředu, přece jen využil jedné z našich chyb a deset minut před koncem kosmeticky upravil skóre zápasu na 7:1. Mnoho našich dalších šancí poté vychytal bystřický brankář, a tak prohra o šest branek byla pro hosty ještě milosrdná.

Hodnocení trenéra: Hosté dnes přijeli jen bránit a na naší polovinu se skoro nedostali. Být lepší koncovky, zápas musel skončit dvouciferným vítězstvím. Do zhuštěné obrany jsme se ale těžko dostávali a mnoho střel zblokovala obrana nebo vylapal hostující brankář. Dnes za kolektivní výkon a výborný první poločas musím pochválit celý tým.

Branky: Pelikán 2, Čejka 2, Šikula, Holec, Seknička
Sestava: Vokoun – Mach, Koutník, Čejka, Vaněk, Hlaváč, Šikula, Polívka, Holec, Seknička, Pelikán.