Derby je naše vedeme divizi!

Sobotní velikonoční derby o první místo v tabulce jsme zvládli na jedničku a v čele tabulky tak máme jednobodový náskok před okresním rivalem z Nového Města na Moravě. K dobru máme ještě odložený zápas v Bzenci!

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. – SFK VRCHOVINA  2:1 (2:0)

Zápas o první místo v tabulce začal před 550 diváky lépe pro domácí, kteří v první minutě zahrozili po akci Kunstmullera a střelou Nedvěda těsně vedle Juranovi branky. Ve 3. minutě byl opět v pernamenci brankář Vrchoviny, který vyrazil nepříjemný přímý volný kop Fialy z pětadvaceti metrů. Hra se poté uklidnila a čekalo se na další zajímavé situace. Byla to Vrchovina, která zahrozila po akci a centru z pravé strany, ale Zbytovského hlavička jen těsně minula Konrádovu branku. Ve 28. minutě po akci Trojánka přišel centr do vápna a po odraženém balónu se k zakončení chystal Vopršal, ale po zákroku na hranici pravidel zůstala píšťalka rozhodčího Černého němá. Ve 30. minutě již Bouchalky explodovaly. Přímý kop z pravé strany zakroutil Fiala přesně na hlavu Vopršala a ten se nemýlil - 1:0. Následovali chvíle klidu, kdy se hrálo mezi šestnáctkami. Ty ovšem rozptýlil ve 43. minutě Bureš, kterého zastavil za hranicí pravidel hráč Vrchoviny Smetana a pískala se jasná penalta. K té se postavil Vopršal a chladnokrevně ji proměnil - 2:0. Za dvoubrankového domácího vedení se šlo také na poločasovou přestávku.

Druhá půle začala aktivitou Vrchoviny, která se potřebovala případnou brankou vrátit zpátky do zápasu. První vážnou akci v 56. minutě a nebezpečný centr Wolkera vyřešil opět Konrád a z protiútoku na poslední chvíli zastavila Vopršala hostující obrana. V 59. minutě to byl opět Konrád, který držel žďárské nad vodou, když vytáhl na roh nebezpečnou střelu Ošmery.V 63. minutě se po dalším centru hostů z pravé strany zkoušel prosadit Kamil Skalník, ale jeho hlavička šla těsně nad branku. Další minuty přinášely spíše boj než pohledný fotbal. V 80. minutě se nakonec gólově prosadila také Vrchovina. Centr z pravé strany si našel hlavu Kamila Skalníka, který se již tentokrát nemýlil - 2:1. A s domácími mohlo být ještě hůře, když nezaviněnou ruku Tomáše Peňáze na středu hřiště potrestal rozhodčí Černý červenou kartou a domácí museli dohrávat o deseti. Nervózní závěr utkání posléze vygradoval v 89. minutě vyloučením hostujícího Dočekala, který fauloval zbytečně unikajícího Fialu a vyrovnal počet hráčů na hřišti. Závěrečné minuty si již domácí zkušeně pohlídali a po závěrečném hvizdu rozhodčího Černého mohli domácí slavit zasloužené vítězství.

Sestřih zápasu zde:

Góly FC Žďas: 30.a 43. z penalty Vopršal Rozhodčí: Černý ŽK: 4:5. ČK: 80. Peňáz - 89. Dočekal Diváci: 550. Poločas: 2:0.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Bureš, Štursa, Peňáz, Fiala -  Lukáš, Sodomka (78. Henzl), Trojánek, Nedvěd - Kunstmuller(90. Komínek), Vopršal (83. Šindelka),

Hodnocení trenéra Petra Nedvěda:

První dvě kola jsme nehráli a rozehranost pro nás nebyla ideální, ale zápas jsme vybojovali a vydřeli! Další ohlasy v přiloženém videu v sestřihu ze zápasu!

Fotky z utkání ve fotogalerii!

Příští mistrovský zápas zajíždíme do Polné, utkání začíná v neděli 8. dubna v 15.30 hodin.