Další porážka na jihu Moravy

Cíl v podobě bodového importu ze hřiště Tasovic nevyšel. V dalším kole moravskoslezské divize D se fotbalisté FC Žďas vrátili s prázdnou.

TASOVICE - FC ŽĎAS ŽĎÁR 3:0

Bodový plán FC Žďas se začal bortit už po sedmi minutách hry. To propadla pravá strana hostující obrany, Tasovice protlačily balon do vápna a Paul nekompromisně k tyči podél gólmana Jíchy otevřel skóre. Ve 14. minutě mohli hosté srovnat, ale Vopršalův lob gólem neskončil. Žďárský útočník se nevíc při srážce s domácím gólmanem zranil a deset minut před pauzou musel střídat. To už na světelné tabuli svítilo skóre 2:0. Ve 20. minutě propadli hosté ve středu hřiště a Paul toho dokonale využil, když úchvatnou trefou vymetl šibenici.

Po změně stran hosté posílili útočnou fázi, jenže domácí byli na koni. V 62. minutě navíc dostali výhodu pokutového kopu, s nímž si Landšperský bez problémů poradil. Po hodně vlažném výkonu tak fotbalisté Žďáru potřetí v řadě prohráli.

„Naše situace už začíná být kritická, protože každým zápasem přicházíme o jednoho hráče, dnes to byl zraněný Vopršal. Bohužel je to tak, jak to je, musíme dát zbytek zdravých hráčů dohromady a pokusit se udělat zázrak ve Slavičíně. Výsledek byl zcela jednoznačný a chlapci si musí jasně uvědomit, zda chtějí hrát v příští sezoně divizi, protože řada z nich snad ani neví, že byla na hřišti,“ láteřil po zápase kouč FC Žďas Jozef Vanko.

Góly: 7. Blahoudek, 20. Paul, 62. Landšperský (PK). Rozhodčí: Slováček. ŽK: 0:2. Diváci: 170. Poločas: 2:0.
Tasovice: Konvalina – Hrazdílek, Mička, Švarc, Horáček – Hrobař, Blahoudek, Čermák (69. Fiedler), Veselý (84. Lapeš) – Landšperský (81. Kučera), Paul.
FC Žďas Žďár: F. Jícha – Bureš, Wasserbauer, Štursa, T. Trojánek – Frieb (60. Janů), R. Sodomka (46. Musil), Mašek, L. Trojánek - Jurnečka, Vopršal (35. Russ).