FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Další horké derby je tu!

Gólová radost hráčů FC Žďár v utkání proti Bzenci.

V nedělním odpoledni dojde v rámci 4. kola moravskoslezské divize D na stadionu v Novém Městě na Moravě k dalšímu pokračování nekonečného seriálu s názvem divizní derby SFK Vrchovina vs FC Žďár.

Přesně po 98 dnech se oba velcí rivalové opět střetnou na stejném místě jako v minulém ročníku. Zatímco v závěru loňské sezony šlo o přímý záchranářský souboj, který při výhře 2:0 vyšel lépe domácí Vrchovině, začátek nového ročníku slibuje, že by se oba celky mohly pohybovat v úplně jiných vodách.

Fotbalisté FC Žďár nad Sázavou jdou do derby z pozice třetího týmu tabulky. Dosavadních šest bodů, po odehraných třech kolech, jsme získali po domácích výhrách nad Třebíčí (8:0) a před týdnem doma proti Bzenci (2:1). Zdá se, že po letních změnách v kádru si mužstvo začíná sedat a třeba výkon v posledním zápase proti nebezpečnému Bzenci byl velice solidní.

Ovšem také Vrchovině se začátek soutěže vydařil. Celek z Nového Města začínal sezonu domácím dvojzápasem, v němž sice nejprve zdolal Šumperk 1:0, aby však o týden později podlehl Polné 1:2. Tuto ztrátu však svěřenci trenéra Richarda Zemana vynahradili minulou sobotu, když dokázali přivézt tři body z Břeclavi (2:0). Ve středové řadě Vrchoviny se rychle zabydlela zřejmě největší letní posila Luboš Zbytovský, který s kapitánem Michalem tvoří velice silný tandem v záloze. Opět se dá také počítat s tím, že novoměstský tým požene za výhrou na(pře)žhavená hlavní tribuna.

"Čeká nás místní derby, zřejmě největší, které v regionu je, proto se na něj všichni těšíme. V týdnu měli někteří hráči zdravotní problémy, proto uvidíme až po posledním předzápasovém tréninku, kdo bude k dispozici pro zápas. Trest už si odpykal Česťa Vitásek, takže by mohl být připravený," řekl kouč FC Žďár Jozef Vanko, který si je dobře vědom kvalit našeho nedělního soupeře.

"Vrchovina má velice kvalitní tým, v němž je spousta hráčů otřískaných několika sezonami v divizi, popřípadě i se zkušenostmi z vyšších soutěží. Spolu s Polnou ji pokládám za nejvyrovnanější mančaft v soutěži. Atmosféra při derby bude určitě opět hodně vypjatá, ale já věřím, že facka, kterou jsme dostali před dvěma týdny v Tišnově, byla pro všechny hráče dostatečným poučením. Do Nového Města jedeme bodovat, uvidíme podle vývoje, s čím budeme spokojeni," dodal Jozef Vanko.

Nedělní derby má na stadionu v Novém Městě na Moravě úvodní výkop v 16.30 a rozhodovat jej bude trojice rozhodčích Machač - Petr, Staněk. Delegátem FAČR je pan Kundelius.

                                    ! ! !  FC ŽĎÁR DO TOHO  ! ! !


Další program 4. kola MSDD (16.30):

SO Bzenec - Strání
SO Třebíč - Havl. Brod
NE Tišnov - Ždírec
NE Šumperk - Tasovice
NE V. Bíteš - Blansko
NE St. Říše - Rosice
NE Polná - Břeclav

Víkendový program týmů FC Žďár n. S.:

Muži A: SFK Vrchovina - FC ŽĎÁR (neděle, 16.30)
Muži B: FC ŽĎÁR - Jemnicko (neděle, 10.15)
Dorost: FC ŽĎÁR - Vyškov (sobota, 10.00 starší a 12.15 mladší)
Žáci: Světlá n. S. - FC ŽĎÁR (sobota, 9.00 mladší a 10.30 starší)

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL