Brod odjel z Bouchalek bez bodu!

Momentka z utkání ve Ždírci.

Také v 10. kole moravskoslezské divize D udrželi fotbalisté FC Žďár stoprocentní bilanci na domácí půdě. Havlíčkův Brod naši borci zdolali 4:2.

FC ŽĎÁR N. S. - FC SLOVAN H. BROD 4:2

Očekávaný domácí tlak v úvodu zápasu nepřišel, divizní nováček se na Bouchalkách od začátku prezentoval velice sympatickým výkonem. Počáteční oťukávání ukončila až 20. minuta. Po pravém křídle unikl Bureš, jehož centr nohou zakončil Kunstmüller – 1:0. Za zmínku z první půle stála ještě situace z 35. minuty, Štursa uvolnil Vopršala, ale ten svůj nájezd zakončil vedle hostující svatyně. Podobně dopadl o pár minut později také Bureš.

Tři minuty po změně stran Štursa opět vysunul Vopršala, jehož zakončení si srazil do vlastní branky Svoboda – 2:0. O jedenáct minut později kopal standardku Trojánek a Wasserbauer hlavou zvýšil už na rozdíl tří branek. Havlíčkův Brod snížil v 65. minutě, Berky proměnil pokutový kop, nařízený za nedovolený zákrok Vitáska. Hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale po nahrávce Trojánka zvýšil v 78. minutě na 4:1 Vopršal. Hned za dvě minuty ale znovu korigoval na rozdíl dvou branek krásnou střelou Štědrý. Pak ještě měl dvě tutovky Vopršal, ale v obou případech v zakončení selhal. Fotbalisté Žďáru tak i pošesté v letošním ročníku doma naplno bodovali.

Góly: 20. Kunstmüller, 48. vlastní Svoboda, 59. Wasserbauer, 78. Vopršal – 65. Berky (PK), 80. Štědrý. Rozhodčí: Machač. ŽK: 3:5. Diváci: 148. Poločas: 1:0.
FC Žďár n. S.: Konrád – Štursa (80. P. Ločárek), Šindelka, Wasserbauer, Fiala – Bureš, Vitásek, Mašek (86. Nedvěd), Trojánek – Kunstmüller (58. Komínek), Vopršal.
FC Slovan H. Brod: Jiří Kubát – Plíšek, Svoboda (65. Polcar), Berky, Mrázek (83. Pazderka) – Polívka, Bartok (73. Karlík), Prchal, Jaroslav Kubát, Štědrý – Háněl.