FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Benfika veze z Rapotic jasné vítězství!

Zvětšit

V neděli 28. dubna zavítala naše rezerva na hřiště Rapotic, odkud si přivezla tři body za čtyřgólové vítězství.

Rapotice – Žďár n. S. B 0:4 (0:3)

Branky: 5. a 35. Sláma L., 9.Matoušek vl., 49.Henzl

Sestava: Sáblík – Peňáz Z., Machatka, Peňáz T., Pátek – Janů, Kovář, Musil, Sláma B. – Sláma L., Henzl(60.Lukáš)

V neděli jsme zajížděli k mistrovskému utkání na hřiště Rapotic. Opět jsme horko těžko lepili sestavu a zachránili nás až Henzl s Kovářem, kteří nastoupili na část utkání dopoledne za A tým. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned z první šance v 5. minutě skórovali, kdy se trefil Libor Sláma – 0:1. hned z další šance už jsme vedli o dva góly, kdy si v 9.minutě po střele B.Slámy srazil míč do vlastní sítě Matoušek – 0:2. Ve 12.minutě se do další stoprocentní šance dostal B.Sláma ale jeho pokus přehodit brankáře skončil neúspěšně. O minutu později se dostal do šance Kovář, vystřelil, brankář střelu vyrazil a Henzlovu dorážku zlikvidoval. V 19.minutě šel sám na brankáře Henzl ale opět jenom nechal vyniknout domácího gólmana. Ve 24. měli velkou šanci domácí ale Sáblík jejich hlavičku skvěle zlikvidoval. Ve 28. se řítili na domácího brankáře dokonce tři naši hráči, ale sudí akci zastavil pro těsný ofsajd. Ve 29.minutě se do druhé obrovské šance dostali domácí, ale Sáblík znovu potvrdil, že umí mužstvo v důležité chvíli podržet. Ve 33. šel sám na domácího gólmana Libor Sláma a po střele a dvou dorážkách navýšil naše vedení – 0:3.

Hned na začátku druhé půlky se dostal ve 49.minutě po výborné přihrávce B.Slámy, do šance Henzl a tentokrát s přehledem proměnil – 0:4. v 52.minutě šel opět sám na brankáře Henzl ale faul na něho zůstal nepochopitelně nepotrestán. Domácí se ve druhé půli již do žádné větší šance nedostali, my jsme jich naopak ještě několik spálili, ale i tak jsme si dokráčeli pro poklidné vítězství.

Komentář:

Dnes jsme odehráli výborné utkání, ve kterém mě ale velice mrzí spousta neproměněných šancí. V dalších zápasech by se nám takové zahazování příležitostí nemuselo vyplatit. Dnes bych chtěl pochválit brankáře Sáblíka, který ještě ve věku dorostence, předvádí výborné výkony a dnes mužstvo dvakrát skvěle podržel.

V příštím utkání přivítáme v neděli od 16.30 hodin na Bouchalkách mužstvo Nových Syrovic.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SLOVAN ROSICE

Sobota  | 25.5.2019

10.15

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL