Benfika v derby neuspěla

Ani druhý střet s rezervním mužstvem v 5. kole I. A třídy - skupiny B se hráčům béčka FC Žďár nevydařil. Po středeční domácí prohře 0:1 s béčkem Třebíče v sobotu Benfika prohrála na půdě juniorky Vrchoviny 3:4.

SFK VRCHOVINA B - FC ŽĎÁR B 4:3

Naše béčko jelo k derby na Vrchovinu ve složité situaci. Po čtvrtečním odvolání trenéra Vítězslava Machatky vedl tým poprvé jako hlavní kouč Ladislav Jun. Vzhledem k marodce a potrestání některých hráčů, se kádr mužstva pro toto utkání lepilo velmi složitě. Teprve koncem prvního poločasu nás doplnili na lavičce náhradníků tři dorostenci, kteří se vraceli ze svého utkání v Kyjově.

Utkání jsme přesto začali bez bázně a hned v 8. minutě se dostal do obrovské šance Janů, který po vynikajícím centru Ločárka hlavičkoval těsně nad prázdnou branku. Domácí se dostali do veliké šance ve 22. minutě, v níž osamocený Follprecht zamířil nad branku. Ve 26. minutě dostal výbornou přihrávku Lukáš Filippi a zkušeně svoji šanci proměnil. Z vedení jsme se radovali pouhých osm minut, ve 34. minutě domácí vyrovnali.

Ve druhém poločase šli domácí do vedení golem z 56. minuty, po několika zákrocích Hajného se míč dostal se štěstím za jeho záda. Aby nebylo smůly málo,v 60. minutě se balon za Hajného odrazil od bránícího Filipa Růžičky. Naše mužstvo přesto nerezignovalo a rvalo se o vyrovnání. Tomu nás přiblížila branka Mária Filippiho, který v 67. minutě skvěle zužitkoval přihrávku Ločárka. Bohužel ve snaze o vyrovnání jsme hru hodně otvírali a toho využili domácí v 75. minutě, kdy ze situace hraničící s ofsajdem vstřelili svoji čtvrtou branku.

I nadále jsme bojovali o srovnání stavu. Dvě minuty před koncem z přímého kopu krásně upravil skóre Musil na 3:4. To už však bohužel bylo z naší strany vše. Ke všemu se ještě v 90. minutě nechal po druhé žluté kartě vyloučit Bohumír Sláma. "Nezbývá, než se připravit na další regionální derby, kdy v neděli 10. září doma přivítáme nováčka soutěže Moravec," dodal vedoucí mužstva Zdenek Peňáz.

Góly: 34. a 75. Slavíček, 56. Polnický, 60. Josífek – 27. L. Filippi, 67. M. Filippi, 88. Musil. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (90. B. Sláma). Diváci: 120. Poločas: 1:1.
Vrchovina B: Andrýsek – Duda, Bača, Mrkos, Poul – P. Blažíček, Josífek (62. Vašíček), Žák, Slavíček (76. Buřval) – Polnický, P. Follprecht (65. Ondra).
FC Žďár B: Hajný – F. Růžička (62. O. Růžička), Gančev, T. Peňáz, B. Sláma – Ločárek, Musil, Russ (69. L. Sláma), Janů – L. Filippi (56. Henzl), M. Filippi.