Benfika v Budišově dva body ztratila

V 7. kole krajské východní skupiny I. A třídy měla rezerva FC Žďár na dosah výhru v Budišově. Bohužel o ni přišla vymyšlenou penaltou v úplném závěru zápasu.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – FC ŽĎÁR B 1:1

V neděli jsme zajížděli k utkání do Budišova. Do utkání jsme vstoupili s chutí a touhou po vítězství. Už ve druhé minutě měl velikou šanci Musil ale obránce mu stačil střelu zblokovat. Hned další šanci jsme už využili, kdy po skvělé přihrávce od Nedvěda zakončoval v 8. minutě Janů. I nadále jsme soupeře jasně přehrávali a na naši polovinu ho pouštěli pouze sporadicky. Bohužel se opět projevila naše největší bolest a to neproměňování vyložených šancí. Postupně tak svoje šance neproměnili Janů, Komínek, MusiL i Ločárek.

Ve druhém poločase soupeř vycítil šanci a i když jsme měli ještě šance, začal se postupně více osmělovat. V 70. minutě krásně vystřelil Musil a domácí brankář s obtížemi vyrazil na tyč a následný roh. Bohužel nám tentokrát ublížilo střídání. Po odchodu Sodomky jsme nebyli schopni ve středu hřiště udržet balon a pouštěli jsme soupeře do náznaku šancí. Dvakrát výborně zasahoval brankář Sobotka a když už se zdálo, že utkání dotáhneme do vítězného konce, vzal si jej do svých rukou rozhodčí a pískl zcela nesmyslnou a vymyšlenou penaltu, kdy se domácí útočník bez jakéhokoliv dotyku našeho beka skácel ve vápně k zemi. I sami domácí trenéři uznali, že tohle penalta opravdu nebyla.

"Bohužel, utkání jsme měli rozhodnout daleko dříve a nemuseli jsme se bát o výsledek. V příštím kole budeme zajíždět na hřiště Dukovan," řekl po utkání trenér žďárské rezervy Zdeněk Peňáz.

Góly: 89. Votoupal (PK) - 8. Janů. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:0. ČK: 0:1 (89. Frieb). Poločas: 0:1. FC Žďár B: Sobotka – Sláma (79. Růžička), Gančev, T. Peňáz, Z. Peňáz – Komínek, Sodomka (61. Frieb), Musil, T. Ločárek – Nedvěd, Janů (67. M. Filippi).