Benfika si poradila s posledním týmem tabulky!

Souboj prvního s posledním bývá vždy hodně ošidný. Naše rezerva se sice v sobotu 7. dubna první poločas hodně trápila, ale nakonec potvrdila papírové předpoklady a tým Černíče po změně stran porazila. V tabulce I. A třídy jsme si utvořili již čtyřbodový náskok před Náměští, která má však zápas k dobru.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. B – ČERNÍČ 3:1 (1:1)

V sobotu hostila na Bouchalkách naše Benfika poslední celek tabulky, Černíč. Utkání jsme začali velice aktivně a dostali se do několika slibných šancí, které jsme ale neproměnili. Ve 22. minutě po krásné kombinační akci odcentroval Z. Peňáz a Janů nekompromisně zakončil. I nadále jsme byli aktivní, ale naše kombinační akce se nám nedařilo přesněji zakončit. Naopak soupeř ze své ojedinělé akce v 38. minutě zakončil a vyrovnal na 1:1.

Do druhé půle jsme nastoupili s úmyslem přidat rychlé góly a zápas rozhodnout. Stoprocentní šance ale postupně neproměnili Janů, Filippi, Peňáz a pěkná střela Havlíka skončila těsně vedle brány. V 54. minutě nahrál Filippi Peňázovi a ten šajtlí k tyči svoji šanci proměnil. I nadále jsme byli aktivní, drželi míč na kopačkách, ale nedokázali jsme proměnit naše šance. Soupeř se dostal do další vážné akce v 80. minutě, ale Havlík střelu skvěle zblokoval. V 84. minutě přidal gólovou pojistku Machatka po skvělé přihrávce Musila.

Branky: 22. Janů, 54. Peňáz Z, 84. Machatka – 38. Lovětínský M.

Sestava: Sobotka – Bulíček, Růžička, Machatka, Sláma(46.Gančev) – Havlík, Russ – Peňáz Z., Musil, Janů – Filippi(78.Baránek)