Benfika si poradila s Herálcem!

Rezerva FC Žďár měla v 11. kole východní skupiny krajské I. A třídy na programu okresní derby s Herálcem. V průběhu utkání jsme byli produktivnějším celkem a díky tomu jsme brali tři body.

FC ŽĎÁR B – HERÁLEC 3:1

Kvalita hry tradičního derby hodně utrpěla tím, že se ve Žďáře hrálo na náhradním hřišti menších rozměrů. Utkání tak bylo z obou stran plné osobních soubojů. První půle nabídla velice vyrovnanou partii, hráči Herálce hrozili především ze standardních situací. Ve 30. minutě zatáhl po lajně míč Patrik Ločárek, ale po jeho centru Zdeněk Peňáz netrefil odkrytou branku. Pět minut před koncem první půle Nedvěd uvolnil Patrika Ločárka, který lobem překonal Bednáře – 1:0.

Do druhé půle vstoupil lépe Herálec, ze závaru se prosadil Boháč – 1:1. Od té chvíle byli dalších dvacet minut hosté lepším týmem. Jejich první šanci však zlikvidoval Hajný, další standardka pak skončila na domácí tyčce. Hra se poté vyrovnala a v 71. minutě se po rohu hlavou prosadil Nedvěd – 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, měli několik nebezpečných rohů, jednou na brankové čáře Žďár zachraňoval obránce Sláma. V 88. minutě Tomáš Ločárek uvolnil Maria Filippiho, který šťastnou střelou definitivně rozhodl o třech bodech pro béčko Žďáru.

Góly: 40. P. Ločárek, 71. Nedvěd, 88. M. Filippi – 49. Boháč. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 1:0.
FC Žďár B: Hajný – Havlík, T. Peňáz (86. Gančev), Machatka, B. Sláma - Z. Peňáz, Musil (89. Růžička), T. Ločárek, P. Ločárek – Nedvěd - Janů (63. M. Filippi).
Herálec: Bednář – Forchtsam, Uchytil, Veselský (65. Černý), Holec, Boháč, Bureš, Čejka (71. Slováček), Cach, Okurka, Hamák.