Benfika "darovala" bod Moravci

V jednoznačnou záležitost se mohlo proměnit derby 6. kola krajské východní skupiny I. A třídy - skupiny B mezi rezervou FC Žďár a Moravcem. Mohlo, ale nestalo se, protože hráči naší juniorky selhali v zakončení.

FC ŽĎÁR B – MORAVEC 1:1

V okresním derby měli hráči béčka Žďáru v první půli velkou herní převahu, v úvodní dvacetiminutovce si vytvořili tři tutové příležitosti, jenže dvakrát selhal Mario Filippi a jednou Musil. Gól tak přišel až ve 34. minutě, po po vybojovaném balonu a přesné přihrávce od Zdeňka Peňáze překonal gólmana hostů Jurnečka - 1:0. Hned o minutu minut šel po výborné přihrávce od Komínka sám na branku Musil, chtěl obstřelit gólmana Pokorného, ale zamířil vedle.

Hned z první akce druhé půle se do odraženého míče opřel Kovář a jeho skákavá střela prošla za záda Sobotky – 1:1. Domácí dál tlačili, ale horko těžko se dostávali přes obranný val Moravce. Minut před koncem Musil pěkně obešel tří hostující obránce, ale nastřelil pouze tyč.

"Byl to z naší strany velice smolný zápas. Utkání jsme měli jasně v naší moci, už o poločase jsme měli vést minimálně o tři branky. Pro Moravec je to zlatý bod, protože jejich hráčům k němu stačila jedna nepříliš povedená střela na naší branku," povzdechl si po utkání kouč žďárské rezervy Zdeněk Peňáz.

Góly: 34. Jurnečka – 47. Kovář. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
FC Žďár B: Sobotka – Komínek, T. Peňáz, Gančev, Z. Peňáz - Janů (79. F. Růžička), Musil, Frieb (61. P. Ločárek), T. Ločárek - Jurnečka (61. Russ), M. Filippi.
Moravec: Pokorný – Smolík, T. Toufar, Kachlík, Červinka (90. P. Kudiovský) – Šebek (77. Urbánek), Juračka, Štěpánek, F. Kudiovský – Kovář, M. Černý.