Benfika přivezla výhru i v oslabené sestavě!

Rezerva FC Žďas si tentokrát dojela v neděli 20. května pro tři body na půdu devátých Nových Syrovic. Nadále tak držíme druhou pozici v tabulce za vedoucí Náměší, jejíž utkání se pro nezpůsobilý terén, který zůstal po přívalovém dešti pod vodou neodehrálo.

SK Nové Syrovice - FC Žďár nad Sázavou B 1:4 (1:3)

Branky: 13. Musil, 22. a 40. Sláma, 54. Filippi
Sestava: Hajný - Ločárek,Růžička,Machatka,Bulíček - Jun,Russ - Peňáz Z.(72.Baránek),Musil,Sláma - Filippi

V neděli zajížděla Benfika k mistrovskému utkání na hřiště Nových Syrovic. Již od pátku jsme měli problém, vzhledem k různým zraněním a absencím, dát mužstvo dohromady. K utkání jsme odjeli s jedním hráčem na střídání, navíc Peňáz šel do zápasu s lehkou teplotou a střevními problémy. Začátek utkání se nám vůbec nevyvedl, domácí ihned po rozehrání nakopli dlouhý balón do našeho vápna, Růžička prohrál souboj ve vápně a Hajnému nezbývalo než domácího útočníka faulovat. Penalta v 16. vteřině zápasu!!! Domácí hráč si ke střele vybral horní roh brány po pravici Hajného, ten však střelu bravurně vyrazil na roh. I tak jsme prvních deset minut hráli celkem zakřiknutě a vzadu malinko chaoticky. Ve 13. minutě jsme zahrávali rohový kop, který si nakrátko rozehráli Peňáz s Musilem a posledně jmenovaný nás krásnou střelou poslal do vedení. Domácí však i nadále hrozili rychlými protiútoky a při jednom z nich se po tvrdé střele z úhlu znovu vyznamenal Hajný. Ve 22. minutě, kdy domácí gólman vyrazil střelu Musila, dorazil míč do sítě velmi sebevědomě krásnou ranou Sláma. Domácí však z dalšího rychlého protiútoku snížili ve 25. minutě, kdy Hajný dvakrát skvěle zasahoval, ale na třetí dorážku již nedosáhnul. I nadále jsme se snažili hrát aktivně a dvě veliké šance neproměnil Filippi. Přesto jsme se zaslouženě dočkali třetího gólu, kdy při vynikající sólové akci Juna a přihrávce od Russa, znovu zakončil skvěle hrající Sláma.

Do druhé půle jsme vstoupili s cílem nepustit domácí do šancí a pokud možno přidat ještě nějaké góly. V 54. minutě výborným důrazem vybojoval míč Musil a poslal do brejku Filippiho, ten postupoval sám na gólmana a chladnokrevně proměnil - 4:1. Od této chvíle se zápas víceméně dohrával, drželi jsme míč na svých kopačkách a dobře kombinovali. V 78. minutě se ještě do šance dostal střídající Baránek, ale domácí obránce mu střelu na poslední chvíli zblokoval.